Právě si prohlížíte Akcie Sony vyskočily po nedávném oznámení zvýšení ceny PlayStation Plus
Foto: playstation.com

Akcie Sony vyskočily po nedávném oznámení zvýšení ceny PlayStation Plus

Sony nedávno oznámilo zvýšení cen svého předplatného služby PlayStation Plus, což vyvolalo smíšené reakce ve veřejnosti. Přestože toto rozhodnutí nebylo přijato s nadšením ze strany fanoušků, akcie společnosti Sony zaznamenaly skok nahoru.

Sony: Vyšší cena za PlayStation Plus

Japonský gigant Sony před nedávnem oznámil zvýšení cen všech tří tarifů služby PlayStation Plus, což vyvolalo smíšené reakce mezi fanoušky. Přestože nárůst cen nebyl přijat s nadšením, akcie Sony vzrostly o více než 3,4 %. Podle odhadů zpravodajského portálu Bloomberg by mohlo navýšit roční čisté tržby společnosti o zhruba 688 milionů amerických dolarů. Někteří tržní analytici, jako je Amit Garg z investiční společnosti CLSA, upozorňují, že pozitivní dopady na akcie a příjmy mohou být krátkodobé. Zvýšení cen by mohlo vést k tomu, že někteří hráči zruší své předplatné nebo přejdou na levnější tarify.


Portál BestStocks ve své nedávné zprávě hodnotící výkonnost společnosti Sony zas uvádí:

,,Trh se 1. září otevřel s cenou akcií Sony na úrovni 85,90 dolaru, což bylo vyšší než závěrečná cena předchozího dne, která činila 83,19 dolaru. Během dne se cena akcií pohybovala v rozmezí od 84,76 do 85,93 dolaru. To ukazuje, že cena akcií prošla určitou volatilitou, ale zůstala v relativně úzkém rozmezí.“

Cena základního balíčku Essential například stála 59,99 dolarů ročně. Po novém zvýšení cen zaplatí hráči v průměru o 30% více za roční předplatné. V českých cenách tedy předplatné PlayStation Plus Essential na 12 měsíců bude nově stát 1 880 Kč. Balíček Extra na 12 měsíců vyjde nově na 3 280 Kč a Premium na 4 000 Kč. Změny by měly platit od 6. září letošního roku.

Tento krok vyvolal kritiku na sociálních médiích a online fórech, kde hráči vyjádřili nespokojenost, zejména protože PlayStation Plus je nezbytné pro online hraní většiny her.

Předplácíte si PlayStation Plus? Který z výše zmíněných balíčků? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na náš oficiální server Superpařmeni.

Napsat komentář