Právě si prohlížíte Alan Wake 2 nabídne hutný hororový zážitek
Foto: alanwake.com

Alan Wake 2 nabídne hutný hororový zážitek

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:5 minuty čtení

Alan Wake 2 je pokračování úspěšné akční hororovky z roku 2012, která svou hutnou atmosférou okouzlila každého fanouška hororů. A co se na nás chystá?

Co zažijeme v pokračování Alan Wake 2?

Summer Game Fest 2023 nám představil mnoho poutavých titulů, na které se můžeme těšit v tomto a příštím roce. Mezi tyto očekávané hry patří i dlouho vyhlížené pokračování úspěšného hororového titulu Alan Wake od finských Remedy Games. A co za hrůzy nás v této hře čekají?

Příběh

V malebném městečku Bright Falls se za poslední roky odehrávají podivnosti. Lidé zde nevysvětlitelně mizí a odehrávají se záhadné okultní vraždy, jejichž původ zůstává zahalen tajemstvím. Elitní FBI agentka Saga Anderson, známá svými úspěchy v řešení komplexních případů, je pověřena vyšetřením. Avšak tentokrát je její mise jiná. Saga objeví stránku z hororového románu známého spisovatele Alana Wakea, který v této oblasti záhadně zmizel více než deset let nazpět. A tak se z úkolu vyřešit případ stává zápas o přežití v děsivé noční můře a možná i o záchranu ztraceného spisovatele z podivného místa zvaného The Dark Place.

Gameplay a vizuál Alan Wake 2

Pokračování Alana Wakea následuje stopu prvního dílu jako hororová akční hra s hutnou a děsivou atmosférou. První záběry gameplaye ukazují, že tvůrci chtějí zůstat věrni původnímu dílu z roku 2012. Baterka, stejně jako v původní hře, zůstává naším nejvěrnějším spojencem a nejúčinnější zbraní proti nepřátelům. Hráči se budou muset naučit hospodařit s municií, protože náboje jsou vzácné a nepřátelé jsou odolní. Vývojáři také zdůrazňují, že hráči budou moci libovolně přepínat mezi Alanem a Sagou, což jim umožní prožít příběh z různých perspektiv.

Nejvyšší pochvalu si však zaslouží vizuální a zvukové zpracování hry. Vizuální stránka hry je dechberoucí, s temnými a sytými barvami, které dokonale doplňují dané lokace. Zvukový doprovod je mistrovsky zpracován – zvuky deště, kapající vody, praskání větví, náhlé zřícení zdi – vše dokonale doplňuje atmosféru celého titulu.

Alan Wake 2 bude vydán již letos na podzim, 17. října, na PC a konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S. S napětím očekáváme, jaký děsuplný a tajuplný příběh pro nás Remedy připravuje.

Jak se vám líbí Alan Wake 2? Hráli jste první díl? Co se vám na něm nejvíce líbílo? Dejte nám to vědět do komentářů pod článkem nebo se staňte členem našeho komunitního Discord serveru Superpařmeni.

Napsat komentář