Právě si prohlížíte Aliens: Dark Descent nenechá hráče klidnými
Foto: destructoid.com

Aliens: Dark Descent nenechá hráče klidnými

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Aliens: Dark Descent je očekávaná akční real-time tahová strategie, jež posadí hráče do role velitele vesmírných mariňáků. A to není zrovna lehký úkol, pokud na lidi útočí zákeřní xenomorfové.

Aliens: Dark Descent nenechá hráče klidnými

Xenomorfové patří mezi nejznámější mimozemské rasy, které se objevily na filmových plátnech. Tyto hnusné a krvelačné bytosti nás pronásledují už od roku 1979 a vedle filmů s nimi vznikla i řada herních titulů různých žánrů, včetně FPS a adventur. Mezi ně patří i nový titul od mladého francouzského studia Tindalos Interactive – Aliens: Dark Descent, který hráčům značně pocuchá nervy.

Příběh

Příběh se odehrává na měsíci Lethe, kam havaruje vesmírná stanice USS Otago s posádkou vesmírných mariňáků, kteří nemají mnoho zkušeností v boji. Na měsíci se nachází stará opuštěná základna, až do té doby, než se objeví první xenomorfové, kteří si z ní udělají své hnízdo. Hráči budou muset vést svou jednotku, aby přežila nájezdy těchto mimozemšťanů a dostala se pryč z planety.

Gameplay Aliens: Dark Descent

Hra na první pohled připomíná videoherní sérii Xcom, neboť hráči mají svoji skupinu mariňáků, kterou postupně vylepšují a dávají jim lepší vybavení. Každý člen jednotky má své vlastnosti a dovednosti, a proto musí být jednotka vyvážená, aby se připravila na nejrůznější překážky, které mohou na cestě potkat.

Celkový průchod misí se však od Xcomu zcela liší. Všechny tahy a rozkazy, které hráči zadávají, probíhají v reálném čase. To je nejvíce znát při soubojích, kde rychlost reakce a rozhodování zásadně ovlivní výsledek střetů s xenomorfy. Hráči musí navíc dbát na zdraví svých vojáků, protože smrt je v této hře permanentní a záchranné mise neexistují.

Titul vyjde 30. června na PC a na konzolích PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.

Zaujalo vás Aliens: Dark Descent? Hráli nějakou hru za světa Vetřelce? Dejte nám vědět do komentářů nebo na náš Discord server.

Napsat komentář