Právě si prohlížíte Američtí hráči League of Legends stávkují
Foto: https://www.riotgames.com/cs

Američtí hráči League of Legends stávkují

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:5 minuty čtení

League of Legends má jednu z největších e-sportovních scén na celém světě, kde o konkurenci není nouze. Jenže před pár dny se stala nemilá věc.

Američtí hráči League of Legends stávkují

Každý rok se e-sportová aréna stále více rozrůstá, přičemž se otevírá stále více příležitostí pro hráče, kteří se chtějí zapojit. Mezi hry s vybudovanými e-sportovými scénami, s prominentními týmy a unikátními hráči, patří Counter Strike, Valorant, Tekken, Rainbow Six Siege, Rocket Legue a League of Legends. Avšak ne vždy je vše tak slibné, jak se může zdát na první pohled, a právě scéna kolem League of Legends prochází v současnosti méně příjemnou fází.

Stávka

Před několika týdny, Americká hráčská asociace e-sportové scény League of Legends (NALCSPA) zveřejnila na svém Twitter účtu příspěvek obsahující dvoustránkový dokument, informující o incidentu, který se odehrál v předešlém měsíci.

V uvedeném dokumentu se asociace zmiňuje o skutečnosti, že téměř 70 profesionálních hráčů, trenérů a manažerů, kvůli rozpočtovým škrtům ze strany Riot Games, ztratilo ze dne na den své zaměstnání. Přitom na počátku roku Riot Games veřejně deklarovala svůj zájem o neustálé rozšiřování e-sportové scény. Nicméně, zdá se, že tato prohlášení nemusí být v USA úplně v souladu s realitou, zejména pokud se podíváme na druhou ligu (NACL), kde tato „očista“ proběhla. Nejhorší je, že se toto stalo pouhý měsíc před startem letošního letního splitu NACL.

Během tohoto turnaje měli hráči z amatérských a akademických týmů možnost předvést své schopnosti a dovednosti a potenciálně se propracovat do první ligy (LCS). Bohužel, většina z nich musela svůj úsilí předčasně zastavit.

Co tedy mají dělat hráči, kteří nedávno obdrželi pozvánku do týmu z druhé ligy? Asociace, ve spolupráci s řadou proslulých hráčů, radí těmto nadějným talentům, aby nabídky od těchto týmů nepřijímali. Toto doporučení se nevztahuje pouze na League of Legends, ale také na Valorant, kde se jejich asociace připojila k bojkotu Riot Games. Pro mnoho nadšených mladých hráčů to může být obtížné, neboť někteří z nich mohli na takovou příležitost čekat i několik let.

Co tedy se bude dál dít? Zatím není jisté jak se Riot k celé situaci postaví, ale jisté je, že LCS hráči se stávkou skončili po společném hlasování. Doufejme, že se nic podobného již nebude opakovat.

Jak vnímáte krok Riot Games k americké 2. lize? Zachovala se americká hráčská asociace správně? Napište nám to do komentářů nebo se připojte na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář