Právě si prohlížíte Ark 2 odložen na příští rok a nová verze jedničky
Foto: studiowildcard.com // ARK 2

Ark 2 odložen na příští rok a nová verze jedničky

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY / PC
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Ark: Survival Evolved patří mezi jedny z prvních multiplayerových survival her, které se letos měly dočkat pokračování. Bohužel se tak nestane.

Ark 2 odložen na příští rok

V roce 2017 se na počítačích objevila zajímavá hra jménem Ark: Survival Evolved. Jednalo se o jednu z prvních multiplayerových survival her, které v té době získávaly na popularitě. Na rozdíl od ostatních podobných titulů však nabízela velmi zajímavou mechaniku – dinosaury, které jsme si mohli vychovávat, jezdit na nich a létat s nimi. Hra byla celkem populární a získala mnoho dodatečného obsahu. Nyní však čeká na titul řada změn.

Pokračování a nová verze jedničky

Na herní události The Game Awards 2020 oznámilo studio Wildcard, které stálo za vývojem prvního dílu, pokračování hry na rok  2023. V traileru, který byl na ocenění představen, se objevil i herec Vin Diesel a podle příběhu se jednalo o sequel k prvnímu dílu. Hra měla běžet na Unreal Enginu 5 a datum vydání bylo posunuto na příští rok kvůli správnému vyladění enginu.

Bohužel přichází také jedna smutná zpráva. Studio Wildcard vypne servery původní hry, jelikož vydává vylepšenou verzi na novém enginu s názvem Ark: Survival Ascended. Pokud jste měli v původní hře nějaký postup, budete muset začít znova. Nová verze hry nabídne plně dynamické počasí, cross-platform multiplayer, módy, anticheat a také chat. Hra by měla být k dispozici pro PC a konzole Xbox a PlayStation již v srpnu.

Těšíte se na Ark 2? Napište nám to do komentářů nebo na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář