Právě si prohlížíte Assassin’s Creed Mirage byl původně zamýšlen jako DLC pro Valhallu
Zdroj: ubisoft.com // Assassin's Creed Mirage

Assassin’s Creed Mirage byl původně zamýšlen jako DLC pro Valhallu

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Ačkoliv se Assassin’s Creed Mirage již delší dobu prezentuje jako samostatná hra a jistý návrat ke kořenům, původně se měla stát příběhovým rozšířením pro Valhallu. 

Assassin’s Creed Mirage – Návrat ke kořenům

Ubisoft Bordeaux, studio stojící za tímto projektem, původně pracovalo na DLC, které mělo hráče zavést zpět na exotický Blízký východ. Avšak nápad byl tak silný a přesvědčivý, že se z něj vyvinula samostatná hra. Stephane Boudon, kreativní ředitel projektu, potvrdil, že studio dostalo zelenou na vytvoření samostatného titulu. Původně měl být hlavním hrdinou Eivor z Valhally, ale nakonec se rozhodli pro nový, osvěžující přístup. Kreativní ředitel AC: Mirage dokonce prohlásil:

,,Nejdřív jsme pracovali na Assassin’s Creed Valhalla a DLC, kde přišel nápad vytvořit specifické rozšíření pro Valhallu a vrátit se na Blízký východ. Chtěli jsme, jako dlouhodobí fanoušci série, se vrátit do tohoto prostředí. A bylo to také blízko k 15. výročí značky. Takže to bylo pro nás něco, co jsme chtěli hráčům znovu přinést.“

Na rozdíl od svého předchůdce, Assassin’s Creed Valhalla, není Mirage masivní, stohodinová hra. Místo toho nabízí kompaktnější zážitek. Přesto se jedná o plnohodnotnou hra v této úspěšné franšíze.


Assassin’s Creed Mirage je považován za duchovního nástupce původního dobrodružství Altaira a prezentuje se jako návrat ke kořenům série. Tímto krokem možná francouzský videoherní gigant Ubisoft signalizuje, že je připraven vrátit se k původním hodnotám a prvkům, které udělaly z Assassin’s Creed fenomén.

Těšíte se na Mirage? Máte rádi hry od Ubisoftu? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na náš oficiální server Superpařmeni.

Napsat komentář