Právě si prohlížíte Asus představil novou handheld konzoli ROG Ally
Foto: theverge.com // Asus Rog Ally

Asus představil novou handheld konzoli ROG Ally

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuHARDWARE / NOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Asus se řadí mezi přední výrobce hardwaru pro hráče a gaming obecně. Na 1. dubna přišla společnost s novinkou, kterou mnozí považovali za aprílový žert. Avšak pravda je nejspíš jinde.

Asus představil svou konkurenci pro Steam Deck

Mezi hráči není nikoho, kdo by neznal značku Asus. Tento tchajwanský gigant vyrábí nejen herní hardwarové komponenty jako klávesnice, myši, sluchátka, routery či grafické karty, ale také herní sestavy a notebooky. Nedávno se na trhu objevil nový produkt – přenosná herní konzole s názvem Asus ROG Ally. Na 1. dubna  společnost ukázala svou verzi přenosné konzole, která se trochu podobá handheldové konzoli Steam Deck od Valve. Řada lidí si myslela, že jedná jen o další aprílový žertík, ale jak se později ukázalo, o vtip tu vůbec nejde.

Technické parametry

Handheldová konzole Asus ROG Ally  je navržena tak, aby umožňovala hráčům hrát nejen hry ze Steamu, ale i z knihovny Xboxu. Konzole bude běžet na operačním systému Windows 11, což je zásadní rozdíl oproti Steam Decku, který běží na Linuxu. Asus ROG Ally má nabídnout 120Hz obrazovku s rozlišením 1080p a poměrem stran 16:9, což je výrazný posun oproti Steam Decku, který nabízí pouze 60Hz obrazovku s rozlišením 800p a poměrem stran 16:10. O vysoký výkon se má postarat čipset společnosti AMD. Konzole by měla být k dispozici v USA a Kanadě ještě v průběhu letošního roku, ale zbytek světa zatím nemá potvrzeno oficiální datum uvedení na trh.

Podle uniklých informací by měly být k dispozici dvě verze konzole, jedna s kapacitou 512GB za 649 dolarů (cca 13 939 CZK) a druhá s kapacitou 1TB za možných 899 dolarů (cca 19 309 CZK). Konzole bude k dispozici v dvou barevných variantách – černé a bílé.

Prvotní názory

Některým technickým kanálům se již podařilo novou konzoli testovat a zprávy jsou velmi pozitivní. Konzole nabízí rychlost, odezvu obrazovky a skvělé barvy. Navíc se vyznačuje velmi nízkou hlučností, i při plné herní zátěži. Dokonce i reproduktory na konzoli se setkaly s pozitivním hodnocením, jelikož nabízejí vysokou kvalitu zvuku v porovnání s konkurencí.

Líbí se vám Asus ROG Ally? Myslíte, že dokáže zatopit konkurenčnímu Steam Decku? Dejte nám vědět do komentářů nebo na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář