Právě si prohlížíte Atomic Heart je ruskou propagandou, tvrdí ukrajinská vláda
Foto: mundfish.com // Atomic Heart

Atomic Heart je ruskou propagandou, tvrdí ukrajinská vláda

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Atomic Heart je již dlouho po palbou kritiky a pochybností. Ale nedávno ukrajinská vláda vznesla požadavek na stažení hry z obchodů. Proč?

Atomic Heart je ruskou propagandou!

Již v minulosti jsme vás informovali o kontroverzních a nařčeních, které sužují Atomic Heart od ruského studia Mundfish. Jenže teď do hry vstupuje ukrajinská vláda v čele s místopředsedou Mykhailo Fedorovem. Vláda Ukrajiny poslali žádost do Valve, PlayStationu a Xboxu s prosbou o stažení hry z digitálního prodeje.

Titul je nová úroveň propagandy

Podle Fedrova je Atomic Heart novou úrovní ruské digitální propagandy a obává se, že zisky z koupě hry půjdou na podporu války. Ve hře se totiž zobrazuje komunistický režim a objevují se tu i sovětské symboly. To je podle ukrajinských úřadů porušením jejich legislativy. V Ukrajině je titul zakázán, ale to podle Fedorova nestačí. Proto žádá společnosti o stažení hry s přesvědčením, že nechtějí být spojováni s propagací komunismu a to i toho alternativního.

Problémem je hlavní  investor studia GEM Capital, investiční fond jenž má své sídlo v Kypru (stejně jako vývojářské studio) tak i v Dubaji. Podle některých zdrojů má zakladatel jisté vazby na Gazprom (dodavatel zemního plynu) a banku VK. Obě společnosti totiž patří z větší části ruským úřadům, a tak se obávají, že výdělky půjdou přímo na výzbroj pro ruskou armádu.

Co dále

Ano je pravda, že se ve hře Atomic Heart zobrazuje komunistický režim z pohledu alternativní historie a hlavní postava je agentem KGB. Jenže tato alternativní verze komunismu je postupem hrou zesměšňována a ukazuje na jeho značné chyby. To se odráží i na hlavním hrdinovi, který je od brzkého věku vychováván v tomto režimu.

Je podle vás tato reakce opodstatněná? Stáhnou Sony, Xbox nebo Valve hru ze svých platforem? Napište nám svůj názor do komentářů nebo na náš Discord server.

Napsat komentář