Právě si prohlížíte Atomic Heart dostáva datum vydání
Foto: mundfish.com // ATOMIC HEART

Atomic Heart dostáva datum vydání

Jedná z očakávaných akčných RPG hier Atomic Heart dostáva po veľmi dlhom vývoji konečne dátum vydania. Bude reálny alebo sa hra odloží?

Komplikácie s developingom a hľadaním vydavateľa pre Atomic Heart

Developeri sa venovali Atomic Heart od roku 2017 a posledná fáza vývoja bola samozrejme poznačená ekonomickými a politickými problémami súčasnej doby. Ruské herné štúdio Mundfish, ktoré hru vytvára sa museli kvôli vývoju hry presunúť do inej nemenovanej krajiny aby mohli pokračovať na vývoji hry.

Následným problémom bolo nájsť spoločnosť, ktorá hru uvedie na trh ako vydavateľ. Nakoniec sa hry ujala spoločnosť Focus Entertainment a dátum vydania je stanovaný na 21. 2. 2023. Trochu riskantný dátum pretože začiatkom roku vychádza veľa očakávaných hier, ale developeri pravdepodobne buď počítajú s odkladom hry alebo si veria v boji s konkurenciou.

Hra je v podstate Bioshock štýl hry, ktorý sa odohráva v roku 1955 v období Sovietského Zväzu. Hráči budú hrať za agenta KGB, ktorý bude vyslaný do vládneho zariadenia, s ktorým vedenie stratilo komunikáciu. Pravdepodobne môžeme očakávať aj hororové prvky novodobého žánru hier v kombinácií s atmosférou obdobia minulého storočia.

Tešíte sa na hru? Myslíte, že dátum vydania je finálny? Nezabudnite sa pripojiť k nášmu oficiálnemu discord serveru Superpařmeni

Napsat komentář