Právě si prohlížíte Baldur’s Gate 3 dostává datum vydání + poslední patch
Foto: larian.com // Baldur’s Gate 3

Baldur’s Gate 3 dostává datum vydání + poslední patch

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Baldur’s Gate 3 se již dlouhou dobu trápí v předběžném přístupu a nikdo nevěděl, kdy ho opustí. To se ale na letošních The Game Awards změnilo.

Víme, kdy vyjde Baldur’s Gate 3

Larian Studios jsou velmi zkušení vývojáři taktických RPG se silnými příběhy. Toto tvrzení potvrzuje jejich dlouholetá série Divinity, jejíchž poslední díl sklidil od hráčů a kritiků obrovskou chválu. Nyní studio dostalo nelehký úkol, když musí znova oživit populární RPG sérii Baldur’s Gate, která ukázala enormní sílu tohoto žánru. A jak se jim to zatím daří? Zatím velmi dobře, což dokazují kladné hráčské ohlasy jen z předběžného přístupu.

Finální datum vydání

Předběžný přístup znamená, že hra může vyjít za rok nebo za pět let. Ale také se může stát, že se na hru zapomene a hra s na sebe nevydělá. Naštěstí se tak nestalo v případě Baldur’s Gate, když vývojáři na The Game Awards 2022 ukázali nový teaser. Datum vydání je stanoven na srpen 2023.

Před nedávnem také vyšel 9. patch, který do hry přidal další klasickou DND třídu a to paladina, svatého rytíře a postrach všech nemrtvých. Na řadu přišla také řada oprav a vylepšení.

Možný český překlad?

A ještě tu máme takovou malou informaci pro ty vás, co nejsou tak dobří v anglickém jazyce. Po internetu se „šušká“ o možném českém překladu pro Baldur’s Gate 3. Sice by se nejednalo o oficiální překlad od Larianů, ale je dost možné, že se objeví komunitní pár týdnů po vydání.

Tak co, těšíte se na Baldur’s Gate 3? Uvítali byste český překlad? Sledovali jste The Game Awards? Dejte nám vědět do komentářů nebo na náš oficiální discord server Superpařmeni.

Napsat komentář