Právě si prohlížíte BattleBit je hra vysmívající se Battlefieldu
Foto: joinbattlebit.com // BattleBit

BattleBit je hra vysmívající se Battlefieldu

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

BattleBit Remastered je nová masivně multiplayrová střílečka, která si chce utahovat z vývojářů série Battlefield.

BattleBit je hra vysmívající se Battlefieldu

Call of Duty a Battlefield jsou považovány za jedny z největších značek na poli FPS. Bohužel, poslední dobou tyto herní série ztrácí na kvalitě a nenasytnost vydavatelů také nijak výrazně nepomáhá. A kvůli tomu si vývojáři s přezdívkami SgtOkiDoki, Vilaskis a TheLiquidHorse řekli, že vytvoří lepší střílečku než Battlefield a Call of Duty. A tak vznikl BattleBit, kostičkovaná multiplayerová FPS střílečka, která nabízí čistý zážitek pro až 254 hráčů na jedné mapě.

Hratelnost a prostředí

BattleBit se v základu tváří jako tradiční multiplayerová vojenská FPS, v níž má každý hráč svou roli s širokým spektrem vybavení. Hráči si mohou vybrat z rolí jako útočník, zdravotník, inženýr, podpora a průzkumník, přičemž každá z nich se vyskytuje v dvou frakcích s týmy až osmi hráčů. Hra nabízí přes 45 různých zbraní pro každou třídu a řadu různých pozemních, leteckých a vodních vozidel, která mohou hráči využít v boji. Navíc si hráči mohou zbraň přizpůsobit podle svých požadavků.

BattleBit nabízí více než 19 různých map s možností dynamického nastavení dne a noci. I přesto, že prostředí nepodává nejnovější grafické standardy, jeho jednoduchá kostková grafika má své kouzlo a vypadá vcelku dobře. Prostředí je také plně zničitelné pomocí výbušnin a raketometů.

Jak je na tom hra odhledně serverů? BattleBit nabízí celkem tři verze serverů pro různé zábavy. První je standardní bitva 32 proti 32 hráčům na značně zmenšených mapách. Druhý je trochu větší 64 proti 64, což je maximum, které AAA studia nabízí. A konečně jsou tu servery pro masivní bitvy 127 proti 127, což občas přináší pořádný chaos. Hráči navíc mohou sami založit všechny tyto servery a uspořádat tak obrovskou párty pro několik set hráčů.

Cena a možnost podpory

BattleBit se aktuálně nachází ve fázi předběžného přístupu, kdy vývojáři ladí reakce serverů a opravují různé chyby v rámci hraní. Pokud vás hra zaujala, můžete si koupit standardní edici na Steamu za pouhých 14,79 euro (350 Kč). Pokud chcete vývojáře podpořit, můžete zakoupit podporovatelskou edici za 34,29 EUR (811 Kč). Takže pokud si chcete oddychnout po posledních Battlefield titulech, neváhejte si BattleBit pořídit a zahrát si ho, ať už sami nebo s partou přátel.

Co říkáte na BattleBit? Má hra šanci překonat Battlefield a jemu podobné značky? Napište nám to do komentářů nebo se mrkněte na náš komunitní Discord server Supařmeni.

Napsat komentář