Právě si prohlížíte Bizarní spor mezi studii Remedy a Rockstar Games
Foto: koláž

Bizarní spor mezi studii Remedy a Rockstar Games

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Studio Remedy a Rockstar Games mezi sebou posledních několik měsíců řeší celkem zvláštní spor. A o co se mezi sebou hádají?

Bizardní spor mezi studii Remedy a Rockstar

Dvě oblíbená studia, Remedy a Rockstar Games, se zapletly do neobvyklého sporu, který se točí kolem loga společnosti. Spor na sebe poutá pozornost ve světě videoher kvůli své zdánlivé trivialitě a vyvolává otázky o důvodech a motivaci za ním.

Loga mohou mást zákazníky

Z celé situace okolo žaloby Take-Two Interactive vůči studiu Remedy se vynořuje několik kuriózních a absurdních aspektů, které tuto kauzu činí nejen závažnou, ale i poněkud komickou. Za prvé, žaloba nepochází přímo od Rockstar Games, ale od jejich mateřské společnosti a vydavatele Take-Two Interactive. To je o to zvláštnějšíší, že Remedy často spolupracuje právě s tímto vydavatelem a momentálně pracuje společně s Rockstarem na remacích prvních dvou dílů série Max Payne.

Klíčovým bodem sporu je nové logo studia Remedy. Právní oddělení Take-Two tvrdí, že by mohlo mást zákazníky kvůli vizuální podobnosti s logem Rockstar Games, především díky použití písmene R. Tento argument zní značně nepravděpodobně, neboť obě loga jsou zcela odlišná a je těžké představit si, že by si je hráči nebo zákazníci plýtvali.

Není to poprvé

Je zajímavé, že to není první případ, kdy se studio Remedy setkalo s problémy ohledně svého loga. Již v roce 1998 mělo slavné studio LucasArts námitky proti tehdejšímu logu Remedy, a dokonce zvažovalo podniknout právní kroky proti tomuto finskému vývojáři her. Naštěstí pro Remedy, v té době již měli v plánu změnit své logo a tak se potenciální právní spor vyřešil přirozeně. O rok později, v roce 1999, Remedy představilo nové logo, které používalo až do minulého roku.

Co říkáte na spor Remedy a Rockstaru? Myslíte, že toto nějak ovlivní jejich spolupráci? Napište nám to do komentářů pod článkem a nebo se připojte na náš Discord. A nezapomeňte sledovat naše sociální sítě, aby vám neunikly žádné novinky ze světa videoher.

Napsat komentář