Logo

Superpařmeni

...od Hráčů, pro Hráče...

Co vše víme o hře Doom: The Dark Ages?

Co vše víme o hře Doom: The Dark Ages?

08.07.2024Pařmen_MD31
I když už nějaký čas uplynul od doby, kdy Id Software vypustil teaser trailer na očekávaný prequel Doom: The Dark Ages, mnoho lidí stále nemusí tušit, kam nás příběh této hry zavede. Proto jsem se rozhodl podívat se na něj trochu podrobněji.

I když už nějaký čas uplynul od doby, kdy Id Software vypustil teaser trailer na očekávaný prequel Doom: The Dark Ages, mnoho lidí stále nemusí tušit, kam nás příběh této hry zavede. Proto jsem se rozhodl podívat se na něj trochu detailněji.


Co vše víme o Doom: The Dark Ages?

V roce 1993 se na tehdejších počítačích objevila jednoduchá FPS střílečka jménem Doom, která i ve své době způsobila revoluci ve svém žánru a odstartovala sérii, která má své fanoušky i dnes. Navíc první dva díly jsou stále aktivně podporovány moderskou komunitou, a na jejich enginu vzniklo mnoho zajímavých her.


Po konci druhého DLC pro Doom Eternal se řada fanoušků zamýšlela, kam se série posune dále. Během kauzy o koupi Activision-Blizzard společností Microsoft jsme se dozvěděli, že se chystá nový Doom s pracovním názvem Year Zero a mnoho fanoušků spekulovalo, zda nepůjde o prequel. To se potvrdilo na posledním Xbox Game Showcase, kde byl nový Doom: The Dark Ages poprvé představen. Kam nás však tento prequel v příběhu zavede a proč je gameplayově o dost pomalejší?


Spojník mezi starou a novou sérií

Jak už víme z několika zdrojů, tento díl se odehrává mezi Doom 64 a Doom 2016. Teaser naznačil, že nás zavede do doby, kdy legenda o Doom Slayerovi teprve začala, což popisuje i lore celé série. Tento fakt ovlivňuje značnou část gameplaye více, než se na první pohled může zdát. Pojďme to vzít popořadě.


Příběhové zasazení


Příběh nás zavede na planetu Argent D'Nur, kam se náš hrdina dostal poté, co byl lstí vyhozen z pekla během jednoho ze svých vražedných tažení. Zde se Flynn Taggart (pravé jméno Slayera) stane nejdříve šampionem arény a později také členem armády rasy Argenta, která je podle loru našimi vzdálenými předky. Avšak tam, kde se objeví Flynn, přichází i peklo samotné. Na svět Argenta tak přišla invaze démonů, která bude později známá jako Válka přízraků. Hra se odehrává právě v tomto období a zdá se, že tento díl bude příběhově velmi nabitý. Bohužel se zdá, že se budeme pohybovat převážně na jediné lokaci, což je trochu škoda, ale z hlediska samotného příběhu to dává smysl.


Na druhou stranu se můžeme těšit na návrat velmi známých postav tohoto světa. Postavy jako Samur Mayker, Khan Mayker, král Novik, Valen (alias Zrádce), Deag Grav a mnoho dalších, které jsme mohli vidět v posledních dílech. Je také jisté, že se objeví nové postavy, které byly zatím zmíněny jen v rámci loru. Pravděpodobně se ve hře objeví Valenův syn, jenž se bohužel stane novou Ikonou hříchu (Icon of Sin). Mohli by se také objevit nějací zajímaví vojáci z řad Nočních strážců (Knight Sentinels). Ale to už jsou čistě jen spekulace, protože lore samotného Doomu je velmi bohatý na informace. A pokud chcete vědět víc, tak vám doporučuji zhlédnout toto video, jehož odkaz máte zde.


Pomalejší gameplay, který dává smysl

Teď si trochu rozebereme samotný gameplay, který je oproti minulému dílu značně pomalejší. Zpomalení má svůj záměr a má dva pádné důvody. Za prvé je tu příběhová stránka hry, kterou jsem zmínil již na začátku. Jde o celkový začátek legendy Doom Slayera, za něhož jsme hráli v předchozích dvou dílech. Flynn zatím nemá své božské schopnosti, které získal od samotného Otce (stvořitele celého světa Doomu). Druhým důvodem bylo rozhodnutí samotného kreativního ředitele Huga Martina, který si přál s Doomem trochu zpomalit. Oba tyto důvody dávají perfektní smysl a jsme zvědaví, jaké nové či staronové mechaniky přinesou.


Středověký desing s nádechem fantasy a sci-fi

A jako poslední se podíváme na samotný design hry, který nese ducha středověkého fantasy s malou dávkou sci-fi. Toto má svůj záměr nejen v rámci příběhu, ale také v kultuře lidu Argenta. Jak už víme z předchozích dílů, kultura je svými zbraněmi a zbrojemi značně inspirována touto historickou dobou. Inspirace "středověkemm" se propíše i do samotného arzenálu zbraní, které bude mít Flynn k dispozici.


Reklama


Loading...
Loading comments...
Loading...
Loading...
Loading...

Jak se vám líbí náš nový web?

Napsat komentář