Logo

Superpařmeni

...od Hráčů, pro Hráče...

Pokud se chceš stát testerem her, tyto aplikace ti to umožní

Pokud se chceš stát testerem her, tyto aplikace ti to umožní

17.06.2024Pařmen_MD13
Chtěli jste se někdy stát betatestery? Tak to máte štěstí, protože existují aplikace, které vám to umožní a my jich vám pár ukážeme.

Chceš testovat hry? Tyto aplikace ti to umožní


Pokud se vyvíjí jakýkoliv produkt či software, každá společnost jej musí před uvedením na trh pořádně otestovat, aby odhalila případné chyby, které by mohly během vývoje vzniknout. Na herním trhu je to důležité obzvláště, protože dobrá optimalizace se v poslední době stává větší prioritou než kdy dříve. Proto většina velkých studií zaměstnává betatestery, kteří pomáhají programátorům odhalit všechny nedostatky, jež by mohly pokazit herní zážitek.


Menší studia však často spoléhají na různé společnosti či skupiny, které zaměstnávají betatestery, nebo umožňují hráčům vyzkoušet jejich hry ještě před oficiálním vydáním. Nyní vám představím několik aplikací, do kterých se můžete bezplatně připojit a získat za to určité odměny.


Předtím, než se pustíme do podrobnějšího představení těchto aplikací, chci vás ujistit, že všechny mám již osobně vyzkoušené. Tak pojďme na ty aplikace podrobněji.


G.Round(Game Round)

Jako první vám představím aplikaci, kde máte zaručenou možnost testování her a získání malých odměn. Jde o platformu G.Round (Game Round), která má za úkol pomáhat nezávislým vývojářům s rozvojem jejich her. Tato platforma je však omezená pouze na PC, takže majitelé konzolí bohužel nepřijdou na své. Každý týden se zde nabízí až 8 demo verzí her různých žánrů, které jsou pravidelně obměňovány. Každá hra je dostupná maximálně měsíc, což vám dává dostatek času k jejímu otestování a poskytnutí zpětné vazby.


Jak ale platforma funguje? Po úspěšné registraci si ze stránek stáhnete aplikaci, která slouží jako launcher pro aktuálně dostupná dema. Vyberete si hru, nainstalujete ji a odehrajete. Poté se vrátíte na webové stránky, kde poskytnete zpětnou vazbu vývojářům. Za to obdržíte body (G.Pointy), které můžete vyměnit za různé odměny.


Co konkrétně můžete získat? Na G.Round můžete za nasbírané body získat celé hry, kupóny na Steam nebo dokonce hardwarové příslušenství, které si platforma vytvořila sama. I když nabídka není obrovská, stále to může být pro mnohé lákavé. A pokud máte chuť se tohoto projektu zapojit, tak můžete využít můj osobní referral kód.


Antidote.gg

Jako druhou aplikaci bych vám rád představil projekt Antidote, který je produktem španělské společnosti Sekg. Na rozdíl od předchozí aplikace, Antidote není omezena pouze na PC, což znamená, že se k ní může připojit kdokoli, ale má to jeden zádrhel. Aby jste se mohli zúčastnit testů, musíte být k nim přímo pozváni, což může být na začátku výzva. Proto je důležité pravidelně kontrolovat vaši e-mailovou schránku, kam budou chodit pozvánky na testy. 


Antidote také zavádí levelovací systém, který vám může v budoucnu zajistit přístup k lepším testům. Odměny fungují na podobném principu jako u předchozí aplikace, s tím rozdílem, že zde za nasbírané body získáváte pouze herní klíče nebo kupóny do různých herních platforem.


Co se týče registrace, proces je velmi jednoduchý. Založíte si účet a vyplníte krátký dotazník, na základě kterého společnost Sekg doporučí hry odpovídající vašemu hernímu stylu. Po dokončení registrace si můžete aplikaci stáhnout na PC nebo mobilní telefon. Dále je možné propojit váš účet s účtem na Steamu, což může zjednodušit přístup ke hrám. Odkaz na stránku naleznete zde.Gametester.gg

Na závěr bych vám rád představil aplikaci s jednou z největších uživatelských základen na světě, která vám umožňuje testovat i AAA hry. Jde o aplikaci od amerického studia Lionbridge s názvem Gametester. Ačkoliv se tato platforma neomezuje výhradně na hry, stále jsou její hlavní prioritou a nejsou omezené jen na jednu platformu. Gametester rovněž umožňuje testování VR titulů, což rozšiřuje spektrum možností pro testery. Navíc nejde pouze o online testování; je zde i možnost osobně navštívit některé studio. Stejně jako u Antidote, i zde musíte být na testy přímo pozváni, o čemž vás studio bude informovat prostřednictvím e-mailu i mobilní aplikace, jejíž stažení vřele doporučuji.


Odměňovací proces na Gametesteru se liší od předchozích aplikací. Jako jediná nabízí možnost vydělat si skutečné peníze, které jsou zde reprezentovány zlatými cihlami, a to za určitý počet nasbíraných bodů. A stejně jako u Antidote, i zde existuje levelovací systém, který vám v budoucnosti může zpřístupnit lepší testovací příležitosti. Pokud se chcete připojit, tak to můžete udělat přes můj osobní referral link zde.


Tak to byly betatesterské aplikace, které bych vám doporučil, pokud byste chtěli vyzkoušet, jaké to je být betatesterem. Na závěr chci zdůraznit, že výše zmíněné aplikace sám používám a díky nim jsem měl příležitost vyzkoušet velmi zajímavé tituly, které by mohly v hustě obsazeném herním průmyslu zůstat nepovšimnuty. Článek není určen jen hráčům, ale také malým vývojářům, kteří by mohli hledat možnosti, jak nechat otestovat své hry.


Samozřejmě existuje mnoho dalších aplikací podobného typu, takže pokud znáte nějaké, které nabízejí podobné služby, nebojte se nám je doporučit.

Reklama


Loading...
Loading comments...
Loading...
Loading...
Loading...

Jak se vám líbí náš nový web?

Napsat komentář