Právě si prohlížíte Bobby Kotick: Sony nám neodpovídá
foto: foxbusiness.com

Bobby Kotick: Sony nám neodpovídá

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Generální ředitel společnosti Activision Blizzard, Robert „Bobby“ Kotick poskytl před nedávnem rozhovor pro deník Fox Business, kde se vyjádřil k současné situaci okolo akvizice Microsoftu.

„Sony nám neodpovídá,“ říká Bobby Kotick

Pokud jste nebyli dlouho mimo internet, možná vás neminul největší spor na herní scéně. Jedná se o odkup herní společnosti Activision Blizzard jedním z velkých gigantů herní scény a to společností Microsoft za několik miliard dolarů. Avšak tato transakce se potýká s řadou právních problémů, které tuto transakci značně komplikují, převážně ze strany společnosti Sony, která se brání tím, že Microsoft se snaží vytvořit monopol a na toto varování reagují státní regulátoři.

Vyjádření Roberta Koticka

Bobby Kotick, CEO společnosti Activision Blizzard, poskytl nedávno rozhovor pro americký deník Fox Business, ve kterém vyjádřil svůj pohled na celou situaci. Podle jeho slov se Sony nebojí o značku Call of Duty, jak sama tvrdí, ale spíše se bojí o svou pověst na herním trhu. Kotick se opírá o fakt, že Sony nežije jen z herního průmyslu.

V rozhovoru zmínil tweet své kolegyně Lulu Cheng Meservey, která gratulovala Sony k velkému úspěchu seriálu Last of Us. V tomto tweetu se ale také zmiňuje, že společnost má v repertoáru mnoho talentovaných lidí napříč herním průmyslem, filmovým a hudebním průmyslem, takže ztráta titulů od Activisionu by je nijak moc nezasáhla. Podle Kotika vyslal tento tweet také zprávu do Microsoftu s nápisem „Nebudeme dělat exkluzivní hry pro konzole.“

Kotika ale zaráží i jedna věc. Zaměstnanci Activisionu se pokoušeli dovolat do Sony a domluvit se na nějaké partnerské dohodě. Avšak někdo z této společnosti nezvedá telefon a neodpovídá na naše zprávy.

 Jak to bude dál?

Vzhledem k tomu, že Microsoft dostal předvolání před soud a řadu upozornění od regulačních orgánů, je otázkou, jak budou slova pana Kotika důležitá pro výsledek procesu. Uvidíme, jak se celá situace vyřeší.

Co říkáte na slova Bobbyho Kotika? Jak vnímáte odkup Activisionu Blizzard Microsoftem? Dejte nám to vědět do komentářů nebo na náš komunitní Discord server.

 

Napsat komentář