Právě si prohlížíte Britský regulační úřad CMA dává zelenou Microsoftu pro akvizici Activision Blizzard
Foto: globalmedia // Activision Blizzard

Britský regulační úřad CMA dává zelenou Microsoftu pro akvizici Activision Blizzard

Britský regulační úřad CMA udělil předběžný souhlas akvizici společnosti Activision Blizzard firmou Microsoft. Tento krok přišel po tom, co Microsoft navrhl novou dohodu, která by převedla práva na streamování her od Activision Blizzard na společnost Ubisoft na dobu 15 let.

Akvizice Activision Blizzard

Technologický gigant Microsoft udělal významný pokrok ve své snaze o koupi společnosti Activision Blizzard. Britský regulační úřad CMA (Competition and Markets Authority) dal předběžně zelenou této koupi, a to díky novému návrhu dohody od Microsoftu. Podle této dohody by francouzská videoherní společnost Ubisoft získal patnáctiletá práva na streamování her od AB. Tento strategický tah byl nutný, protože původní plán na koupi narazil na regulační překážky kvůli obavám z monopolního postavení v oblasti cloudového streamování her.

CMA podle svého oficiálního příspěvku nyní zkoumá navrhovaná opatření a plánuje do 18. října vydání konečného oficiálního rozhodnutí. Úřad prohlásil, že nový návrh dohody efektivně řeší původní obavy. Sarah Cardell, výkonná ředitelka CMA, zdůraznila, že spojení obou společností může pokračovat, pokud se udrží konkurence, inovace a volba na trhu cloudového hraní.

Brad Smith, viceprezident a prezident Microsoftu, spolu s Bobby Kotickem, generálním ředitelem Activision Blizzard, vyjádřili svou radost z předběžného schválení a podtrhli jeho klíčový význam pro úspěšné dokončení koupi.

Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na náš oficiální Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář