Právě si prohlížíte Bulánci se nám brzy ukážou
Foto: steampowered.com // bulanci.cz

Bulánci se nám brzy ukážou

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:5 minuty čtení

Bulánci jsou nedílnou součástí české herní historie. Krásná 2D střílečka, kde jste mohli hrát až ve 4 hráčích, která minulý rok oznámila své pokračování. A letos v listopadu se už objeví na našich počítačích, ale má to jeden malinký háček.

Bulánci se nám brzy ukážou

Hru Bulánci zná asi každý. Topdown týmová 2D střílečka, kde jste si roli zabijáckých polštářů masakrovali na pohádkově laděných mapách. Hra vyšla v roce 2001 jako freeware, takže si ji mohl zahrát opravdu každý. Tento skvost mělo na svědomí studio Sleepteam, které má na svědomí i legendárního Poldu. Hra sklidila velký úspěch ze strany hráčů a neexistovala počítačová učebna, která by neměla tuto hru nainstalovanou.

20 let čekání

Po 20 letech od vydání prvního dílu přišlo nečekané oznámení od Sleepteamu. Bude dvojka! A čeští hráči skákali nadšením a radostí. Sleepteam si pro dvojku připravil obrovské plány, ale chtěli zachovat i to, co měli hráči rádi na prvním dílu. Zůstali teda deatmache a původní mapy, které všichni známe. Ale předtím se muselo na vývoj zaplatit a na Startovači vybrali vývojáři přes 7,3 miliardy korun a vývojáři si toho velice vážily. Ale co nás čeká ve dvojce?

Výrazná změna je v grafice která přechází z 2D na 3D, takže polštáře budou opravdu baculaté. Dál nám autoři slíbily příběhovou kampaň, která nám vysvětlí původ těchto vraždících polštářů. Toto bude velmi zajímavé a jsme zvědaví, co nám autoři předvedou.

A jaké přibydou módy? Kromě kampaně nám přibyde i mód Capture the Flag, který známe s jinačích stříleček  a také Battle royal mód. Na ten jsme obzvláště zvědaví, protože se bude odehrávat na mapě ve 32 hráčích, takže to bude celkem výzva.

Kdy to vyjde?

Před pár dny nám vývojáři oznámily datum vydání. Bude to 14. listopadu v rámci akce Československý herní týden, což je krásně tématické. Ale je tu jeden malinkatý problém. Hra vyjde pouze v předběžném přístupu a plné hry bychom se měli dočkat až za 11 měsíců. To sice nemusí znamenat dobrou zprávu, ale na druhou stranu máme možnost hru pořádně otestovat.

Závěrem

Na Bulánky 2.0 se docela těšíme a jsme zvědaví, co na nás vývojáři přichystali. Hra vyjde na vše dostupných herních platformách (PC, PS4/5, Xbox Series X/S, Xbox One a Nintendo Switch), takže si každý z nás užije tuhle nesmrtelnou klasiku.

A co vy, jakpak se těšítě? Dejte nám vědět do komentářů.

Napsat komentář