Právě si prohlížíte Call of Duty: Modern Warfare III byl dokončen za pouhých 16 měsíců jako DLC
Foto: callofduty.com // Call of Duty: Modern Warfare III

Call of Duty: Modern Warfare III byl dokončen za pouhých 16 měsíců jako DLC

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Modern Warfare III, původně plánovaný jako rozšíření hry Modern Warfare II, byl vyvinut za pouhých 16 měsíců. Tento rychlý vývoj byl vynucenou změnou z DLC na plnohodnotnou hru.

Modern Warfare III jako DLC?

Podle nedávno zveřejněné zprávy portálu Bloombergu byl vývoj hry Modern Warfare III dokončen během pouhých šestnácti měsíců. Hra, která původně vznikala jako DLC stažitelný obsah pro Modern Warfare II, se nakonec transformovala v samostatný, plnohodnotný díl série. Tento přechod přinesl značný tlak na vývojářský tým ze Sledgehammer Games.

V kódu Modern Warfare III byly podle všeho nalezeny důkazy o tom, že hra byla původně plánována pouze jako rozšíření druhého dílu z minulého roku. Od vydání Call of Duty: Vanguard v roce 2021 byl zaznamenán pokles kvality kolem série Call of Duty.


Kevin Tsao, analytik Bloomberg Intelligence, uvedl, že nevidí trvalý dopad na franšízu ani na plány Microsoftu s franšízou, i když by hra byla stále kritizována. Nicméně, poukázal na možnost, že pokud by pokles kvality začal právě s třetím dílem Modern Warfare, mohlo by to vést k tomu, že Microsoft přehodnotí svou strategii nebo sníží frekvenci vydávání her série Call of Duty.

Zpráva Bloombergu také poukazuje na to, že vývojáři hry byli pod extrémním tlakem kvůli náročnému vývojovému harmonogramu. Neefektivní procesy a přetížení práce vedly k významným překážkám, které brzdily pokrok vývoje.

Co si o tom myslíte vy? Jak se vám líbí Call of Duty: Modern Warfare III? Dejte nám vědět do komentářů nebo na náš oficiální server Superpařmeni.

Napsat komentář