Právě si prohlížíte Callisto Protocol ukazuje v novém videu brutální gameplay
Foto: callisto.sds.com // PLAYSTATION

Callisto Protocol ukazuje v novém videu brutální gameplay

Pri prvých oficiálnych záberoch novej hry od Striking Distance Studios bolo veľa PlayStation fanúšikov nadšených prevažne grafickou stránkou hry. Na druhej strane sa vynorilo hneď niekoľko otázok ohľadom gameplay mechaník. Niektorí ľudia si jednoducho neprajú z takého druhu hry nudný walking simulátor.

Callisto Protocol na nových záběrech

Developeri hry Callisto Protocol preto nedávno prezradili hneď niekoľko faktov, ktoré jemne prezradili survival aspekty tejto novinky. Hra má byť orientovaná prevažne na survival horor, ktorý bude striedaný s priamym faktorom a tým je preži alebo sa teš na reštart checkpointu. Mechanika spočíva v štýle používania rôznych mechaník zameraných na blízky boj, ale aj súboj na diaľku.

Bola predstavená unikátna gravitačná zbraň, ktorá bude mať za úlohu byť vašou priateľkou aspoň v tejto hre. Predpokladám, že hra bude zameraná na item manažment pretože to beriem ako základný aspekt poctivého survival hororu.

Hráči nesmú urobiť chybu! Callisto Protocol ponúka niekoľko možností súboja. Môžete prejsť lokáciu potichu alebo využit plán B, ktorý spočíva v priamom brutálnom súboji na blízko s nepriateľom. Niektorí nepriatelia vás za to, že sa netrafíte do slabého miesta pochvália, že neviete mieriť a pošlú vás pekne na posledný checkpoint.

Na druhej strane ak sa naučíme slabé miesta nepriateľov a využiť tieto informácie v náš prospech tak horor zažijú samozrejme oni a nie my. Úprimne sa teším na tento titul pretože je v súčasnosti málo hororových hier so survival aspektami.

Callisto Protocol si budete môcť zahrať aj na PlayStation 4/5 od 02.12.2022

Tešíte sa na novú hru v tomto štýle? Máte hru pred objednanú?

Napsat komentář