Právě si prohlížíte Česká hra Kromlech nabídne pořádné temné fantasy
Foto: kromlechgame.com

Česká hra Kromlech nabídne pořádné temné fantasy

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Kromlech je nová česká akční adventura zasazená do temného fantasy světa plného nebezpečí. Co o hře zatím víme?

Kromlech nám dá pořádné temné fantasy

V idylických kulisách našich lesů a hájů každoročně vzniká nepřeberné množství rozmanitých her, stvořených jak samostatnými vývojáři, tak malými herními studii. Jedním z nich je i Perun Creative, studio, které stojí za hrami jako Hobo Tough Life nebo novým FPS titulem Kvark. Nedávno vývojáři představili své nové temné akční fantasy s názvem Kromlech.

Příběh a gameplay

Ve středu děje stojí neohrožený válečník jménem Cronach, do jehož kůže se jako hráč vžijeme. Cronach je jedním z posledních, kdo dodržuje staré božské tradice, což ho činí terčem pro všechny možné lidi i monstra. Paradoxně je ale Cronach nesmrtelný, a při každém novém oživení po smrti je obdařen novými vědomostmi a zkušenostmi. A co je jeho cílem? Obnovit víru lidí a zastavit ty, kteří ji potlačují.

Kromlech je v základu akční adventura se prvky RPG a rogue lite. Vývojáři slibují jednoduchý, ale zároveň důmyslný bojový systém, který bude vyžadovat rychlé reflexy a dobré poznání nepřítele. Dále tvůrci slibují, že vylepšování Cronachovy postavy bude velkou výzvou, jelikož to bude probíhat skrze sběr reputace. Avšak větší reputace přináší větší nebezpečí, protože s rostoucím Cronachovým renomé se zvyšuje i počet nebezpečných jedinců, kteří si pro něj přijdou. Navíc každé rozhodnutí, které hráči učiní, ovlivní pohled na Cronacha a celkový svět kolem něj.

Netrpělivě očekáváme první ukázky z gameplaye. Titul by měl být k dispozici již příští rok na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X.

Líbí se vám Kromlech? Hráli jste nějakou hru od Perun Creative? Napište nám to do komentářů nebo se připojte na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář