Právě si prohlížíte Česká hra Silica nabídne RTS a FPS žánr najednou
Foto: silicagame.com // SILICA

Česká hra Silica nabídne RTS a FPS žánr najednou

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Silica je nová česká sci-fi hra, která nabídne něco pro hráče FPS stříleček a něco pro hráče strategií. Ale co všechno nabídne?

Silica nabídne RTS a FPS žánr najednou

V našich českých luzích a hájích se nachází mnoho zručných herních vývojářů, kteří disponují úžasnými nápady. Mezi ně patří i tvůrci hry Silica, kteří jsou součástí projektu Bohemia Incubator od českého giganta Bohemia Interactive. Avšak, co vlastně tato hra nabízí?

Zasazení

Děj se odehrává v daleké budoucnosti roku 2351, kdy lidstvo začíná intenzivně kolonizovat obyvatelné planety mimo hranice našeho známého vesmíru. Jako člen jedné z vesmírných expedicí máte za úkol nalézt a těžit vzácný materiál silica na planetě jménem Balterium. To ovšem nebude vůbec snadné, neboť planetu obývají nebezpeční a krvelační brouci.

Gameplay

Tento titul nabízí celkem netradiční gameplay, který kombinuje strategickou RTS s FPS střílečkou v crossoveru. Hráči se mohou těšit na tři různé módy, kde budou mít možnost vyzkoušet si různé aspekty obou žánrů. Hra bude umožňovat hrát za obě frakce, jak lidskou, tak i nebezpečné brouky.

V obou frakcích bude k dispozici RTS mód zvaný Commander mode, kde bude hráč moci ovládat více jednotek různých tříd. Nicméně, pro nákup těchto jednotek budou zapotřebí suroviny a bude nutné mít správné budovy, kde se jednotky vycvičí. Kromě pěchotních jednotek bude hráči k dispozici také různá bojová vozidla, pokud hrají za lidskou stranu konfliktu.

Druhým módem bude FPS mód zvaný Infantry, kde hráči převezmou kontrolu nad vojákem obou frakcí. Budou mít na výběr celkem pět bojových tříd, z nichž každá bude disponovat jiným zbraňovým arzenálem a bude se v boji vyznačovat jinými schopnostmi. Pokud hráči zvolí lidskou frakci, budou moci využít také bojová vozidla.

Datum vydání Silica

Hra právě dnes vychází v rámci předběžného přístupu na platformě Steam. Ohledně ceny se však dozvíme až dnes ve 14:00.

Líbí se vám Silica? Máte radši RTS strategie nebo FPS střílečky? Napište nám to do komentářů nebo na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář