Právě si prohlížíte Chystá se hra ze světa Hellboye
Foto: hellboywebofwyrd.com // Hellboy Game

Chystá se hra ze světa Hellboye

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY / PC
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Hellboy je jedna z nejznámější komiksových postav spisovatele a kreslíře Mike Mignola, který vznikal pod společností Dark Horse Comics. A kromě filmů dostane tento ďáblík svou vlastní herní adaptaci.

Chystá hra ze světa Hellboy

Dark Horse Comics je jedním z nejstarších komiksových vydavatelství na západě, které je kolébkou mnoha známých sérií jak v komiksové, tak ve filmové sféře. Jejich nejproslulejší sérií je příběh o nebezpečném rudém ďáblovi jménem Hellboy, který se již dočkal tří filmových adaptací. Nyní se na hře zasazené v tomto slavném komiksovém vesmíru usilovně pracuje v malém nezávislém studiu Upstream Arcade.

Co zatím víme?

Hellboy Web of Wyrd nás zavede do roku 1962, kdy se náš rudý hrdina ocitne v záhadném sídle jménem The Butterfly Hause, jehož autorem je známý okultista Pasquale Deneveaux. Neobvyklá architektura budovy slouží jedinému účelu – jako brána do temné, avšak fascinující dimenze nazývané The Wyrd, v níž se náš hlavní protagonist uvízne. Jeho cílem bude přežít v tomto nebezpečném světě a najít cestu zpět.

Jaký žánr můžeme očekávat od této novinky? Podle informací dostupných na Steamu se bude jednat o akční roguelike hru s prvky mlátičky a náhodně generovanými úrovněmi. Souboje se budou odehrávat jak na blízko, tak na dálku, přičemž budou zahrnovat různé finty a parry mechanismy pro poražení nepřátel.

Hra se však nejvíce vyznačuje svou vizuální stránkou, která odkazuje na komiksovou sérii od Mike Mignola. Právě on stvořil postavu Hellboye a přivedl ho na stránky komiksů již v 90. letech. Tato pocta autorovi dodává hře atraktivní komiksový vizuál. I když je hra stále v rané fázi vývoje, první záběry vypadají velice slibně.

Co říkáte na hru Hellboy Web of Wyrd? Napište nám to do komentářů nebo se mrkněte na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář