Právě si prohlížíte Chystá se první Blade Runner videohra
Foto: annapurnainteractive.com // Blade Runner 2033

Chystá se první Blade Runner videohra

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Blade Runner je kultovní filmová sci-fi thriller série, která svým zasazením a tématy si získala mnoho fanoušků po celém světě. A nyní se série dočká své videoherní adaptace.

Chystá se první Blade Runner videohra

V roce 1982 obohatilo svět kinematografie fascinující sci-fi dílo, které režíroval dnes už považovaný za legendu, Ridley Scott. Tímto dílem byl Blade Runner, dystopické drama odehrávající se v nedaleké budoucnosti, které svými psychologickými otázkami o podstatě lidskosti a svobody dokázalo u diváků vyvolat hluboké úvahy. Jelikož poslední film z roku 2017 sklidil velký úspěch, rozhodli se tvůrci z Annapurna Interactive vytvořit vlastní videoherní adaptaci.

Prequel a zároveň sequel

Jaký máme očekávat nový titul od tohoto mnohokrát oceněného indie studia? Podle dostupných informací by se Blade Runner 2033: Labyrint měl situovat mezi událostmi prvního a posledního filmu. Děj se rozvíjí v devastovaném městě Los Angeles roku 2033 během obrovského výpadku energie, kdy lidé přišli o mnohé. Ne všichni však byli tak šťastní jako hlavní hrdina této hry. Podle indicí by mělo jít o bývalého policistu, který se stal soukromým detektivem. Z těchto údajů lze usuzovat, že hra bude intenzivně příběhovou detektivní adventurou navazující na filmové pokračování této legendární sci-fi série.

Zatím je to všechno, co o této hře víme, jelikož byla ohlášena teprve nedávno. Ale jedno je jisté – hra je v rukou velmi zkušeného studia, kterého si mnohé z jeho předchozích titulů, jako jsou netradiční Stray, kooperativní Ashen nebo oceněné Journey, zasloužily řadu ocenění a nominací. Nemusíme se tedy obávat, že by se titul ocitl v neschopných rukou. S napětím vyčkáváme na další informace o této videohře, které doufáme, že tvůrci brzy zveřejní.

Co říkáte na oznámení Blade Runner 2033: Labyrint? Těšíte se? Napište nám to do komentářů nebo se mrkněte na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář