Právě si prohlížíte Chystaná aktualizace Windows 11 nabídne možnosti, jak udělat vaši herní mašinu více eco-friendly
Zdroj: pixabay.com

Chystaná aktualizace Windows 11 nabídne možnosti, jak udělat vaši herní mašinu více eco-friendly

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuHARDWARE / NOVINKY
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Microsoft se svým novým operačním systémem Windows 11 myslí nejen na hráče, ale také na naší planetu zemi. Co přinese chystaná aktualizace?

Nové aktualizace Windows 11

Výrobci veškeré elektroniky se snaží vynalézt co nejúspornější zařízení s co největším výkonem a co nejmenším ekologickým dopadem na planetu. Tento trend se dostává i do oblasti PC. V minulém roce 6 států USA v čele s Kalifornií zavedlo regulaci, která vedla k zákazu výkonných herních počítačů jako například nejvýkonnější sestavy Aurora od Alienware. Dále se dbá i o možnost recyklace a udržitelnost.

Acer už má svou řadu notebooků vyrobených z plastů vytažených z moře a stejně tak Microsoft se svou myší Ocean Plastic Mouse.

Ten se teď navíc chystá prosadit změny i v operačním systému. V nové aktualizaci Windows 11 technologický gigant Microsoft plánuje přidat do systémového nastavení záložku udržitelnosti, kde si budete moci změřit a nastavit vaše Eco Score. Samozřejmě půjde vše vypnout, aby se z vašeho nadupaného PC nestala zakuckávající se hromada předraženého šrotu.

Zde budete moci kontrolovat a ovlivňovat spotřebu počítače a tím i účty za elektřinu a zároveň šetřit planetu. Vše snad bude fungovat co nejjednodušeji, abyste si mohli číst třeba náš web se sníženým taktem i počtem jader a při spuštění Steamu by naopak začaly pracovat všechny jádra vašeho procesoru na plný výkon.

Budete zachraňovat planetu nebo raději zachráníte sebe v Dying Light 2 ve 4k se zapnutým RT a na plné detaily?

Napsat komentář