Právě si prohlížíte Co dalšího víme o Nintendo Switch 2?
Foto: unsplash.com // Alvaro Reyes

Co dalšího víme o Nintendo Switch 2?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Zatímco informace o Nintendo Switch 2 jsou stále obestřeny tajemstvím, pokračující úniky z různých zdrojů přinášejí náhled na to, co by mohla nová konzole nabídnout.

Co víme o Nintendo Switch 2?

Přes spekulativní povahu těchto informací se zdá, že Nintendo pracuje na nástupci své populární konzole, která se blíží svému sedmiletému výročí na trhu. Zde jsou některé klíčové body, které byly zmiňovány v souvislosti s očekáváním nové konzole:

Spolupráce s Nvidii

Zdá se, že klíčovým partnerem pro hardware nového Switch je společnost Nvidia, což není překvapivé vzhledem k tomu, že současný Nintendo Switch používá Nvidia Tegra X1 čip. Informace naznačují, že Nvidia by mohla poskytnout pokročilý čip pro nový Switch, který by mohl zlepšit výkon a umožnit sofistikovanější grafiku.

Navíc magazín VGC, jenž tuto informaci první zveřejnil, upozornil na další Nintendo Direct, který se má konat příští měsíc. Bohužel odhalení nové konzole se tam pravděpodobně nedočkáme, ale pouze jenom her, které budou vývojářů třetích stran.

Zpětná kompatibilita titulů z předešlého Switche

Magazín Nintendo Futuro přináší informace, které se více jeví jako odhady než čisté spekulace. Tyto odhady se zaměřují hlavně na zpětnou kompatibilitu her z předchozí verze konzole Nintendo Switch. Vzhledem k tomu, že konkurenční platformy PlayStation a Xbox již podobnou funkci nabízejí, absence této možnosti by mohla být pro Nintendo značnou nevýhodou. Očekává se, že zpětná kompatibilita bude podporovat jak fyzické, tak digitální kopie her. Zatím můžeme jen čekat na oficiální oznámení.

Co říkáte na tyto informace o Switch 2? A co si myslíte, že nový Switch hráčům nabídne? Dejte nám to vědět dolů do komentářů nebo se připojte na náš Discord server. A nezapomeňte sledovat naše sociální sítě aby vám neunikly nějaké další novinky z herního světa.

Napsat komentář