Právě si prohlížíte Co je Testament: The Order of High Human?
Foto: testamentseries.com // Testament: The Order of High-Human

Co je Testament: The Order of High Human?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Co je Testament: The Order of High Human?

Ačkoliv se hra Dark Messiah of Might & Magic dnes považuje za historický titul, její nadčasový přístup k herní fyzice stále baví a inspiruje mnoho hráčů a začínajících vývojářů. Mezi nimi je i malé americké nezávislé studio Fairship Games, které během nedávného Steam Next Festu představilo demo své debutové hry Testament: The Order of High-Human. Co nám vše ukázalo?

Příběh

Příběh hry je zaměřen na bývalého krále High Human jménem Aran, který ztratil své magické schopnosti a spadl do říše lidí poté, co byl zrazen svým bratrem Arvanem s pomocí temné magie. Aran se vydává na cestu za pomstou a obnovou své slavné magické moci. Ale nebude to jednoduché, svět, do něhož spadl, je prošpikován temnotou a plný nebezpečí. Navíc musí najít tři vzácné artefakty, které mu pomohou porazit jeho bratra.

Gameplay

Hra je v základě jednoduché akční RPG s občasnými logickými pasážemi. Hlavní postava, Aran, se může bránit proti nepřátelům pomocí meče, lukem nebo magií. Souboje jsou základní a primitivní, s lehkými a silnými útoky, uskakováním před nepřátelskými útoky a mechanismem, který omráčí nepřítele po každém druhém lehkém útoku.

Testament: The Order of High Human také nabízí stealth mechaniky, kdy je možné nepřítele skolit jediným úderem zezadu. Pokud je nepřítel na vyvýšeném místě, může ho hráč zneškodnit pomocí luku nebo magie. Musí ale dbát na to, že v Aranově toulci je omezený počet šípů a jeho mana není nekonečná.

Magie se dělí na několik základních elementů a každé kouzlo má svůj specifický účel. Některá mohou Arana vyléčit, jiná ho chrání před zraněním a další můžou nepřítele potrestat. Nová kouzla a bojové techniky Aran postupně odemyká v dovednostním stromě s každým novým levelem.

Demo Testament: The Order of High-Human

Demo nás provede první hodinou hry, kde si hráči vyzkouší základní herní mechaniky, získají první ze tří vzácných artefaktů a zažijí svůj první bossfight. I přes to, že je to jen demo, hra vypadá velmi slibně.

Hra vychází 13. července letošního roku na platformě Steam, ale cena dosud nebyla oznámena. Jak jsme již zmínili, můžete si před vydáním vyzkoušet demo verzi a zjistit, zda vám hra sedne.

Co říkáte na Testament: The Order of High-Human? Hráli jste starou Dark Messiah of Might & Magic? Napište name to do komentářů nebo se mrkněte na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář