Právě si prohlížíte Co má nachystáno Warhammer 40K: Darktide?
Foto: playdarktide.com // Warhammer 40k

Co má nachystáno Warhammer 40K: Darktide?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Warhammer 40K je temný sci-fi svět, kde potoky krve a vnitřností jsou na denním pořádku. A v takovém duchu se nese i nová hra z tohoto univerza.

Co má nachystáno Warhammer 40K: Darktide?

Každý z nás někdy slyšel o světě Warhammeru. Toto obří universum je s námi od roku 1987 a za tu dobu si získal milióny fanoušků po celém světě. Jenže svět Warhamerru má jednu zajímavost, a to je rozdělení na dvě samostatné větve: fantasy (Warhammer) a sci-fi (40K). A právě z této druhé větve brzy vyjde akční co-op střílečka s podtitulem Darktide, kterou má na starost zkušené studio Fatshark.

Příběh

Příběh je velmi prostý. Stáváte se nedobrovolně vojákem v řadách speciální složky impéria a vaším úkolem je zpátky dobýt město Tertium od krvelačných potvor chaosu. Na pohled jednoduchý úkol, že? Není tomu tak v případě Darktide, kde se denně prolévají hektolitry krve. A věřte, že tohle je ta nejmenší starost.

Gameplay

Darktide je v jádru co-op střílečka s drobnými RPG prvky. Jsou zde dostupné 4 základní třídy: shapshoter (klasický voják), skullbreaker (obr s obří brokovnicí), preacher (církevní vyslanec) a psyker (šílenec). U každé z nich si můžete nastavit svůj původ a jaký přestupek jste spáchali, jelikož vy se stáváte trestancem.

Mise jsou dělané na jednoduché bázi. Vylodíte se v jedné části města, kde plníte úkoly a rozkazy od vašeho velícího důstojníka a v cestě ke splnění na vás budou nabíhat hordy nepřátel. A ti vám nedají ani sekund na odpočinek.

Kdy to vyjde

Warhammer 40K: Darktide vyjde již 30. listopadu na PC a konzole Xbox Series S/X.  Základní edice stojí 39,99 EUR jak na Steamu tak i na Microsoft Store.

Těšíte se? Máte rádi sérii Warhammer? Podělte se s námi do komentářů nebo na sociální sítě. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální discord server Superpařmeni.

 

Napsat komentář