Právě si prohlížíte Co může za pokles hodnocení Days Gone?
Foto: bendstudio.com // DAYS GONE

Co může za pokles hodnocení Days Gone?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PLAYSTATION
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Days Gone je velmi zajímavá příběhová survival hororovka, která se mohla stát novou velkou sérií. Bohužel se tomu tak nestalo. Ale proč? 

Co může za pád Days Gone?

V dubnu roku 2019 se na konzolích PlayStation 4 objevil velmi zajímavý příběhová zombie survival jménem Days Gone. Ten nám vyprávěl příběh toulavého motorkáře Deacona St. Johna v postapokalyptickém světě. Věří pouze svému parťákovi Williamovi (Boozer) a své milované motorce. Napínavý příběh plný zvratů a odhalení nadchl spousty hráčů a většina z nás nadšeně vyhlížela pokračování. Toho se ale bohužel nedočkáme. Místo toho se dočkáme filmu z tohoto světa.

Technický stav a „woke“ recenze

Důvodů, proč se hra nedočká pokračování je hned několik. První byl hlavně technický stav hry při vydání na PlayStationu 4, kdy někteří recenzenti nemohli hru ani dohrát a tak dali hře nízké hodnocení. Na to docela ostře zareagoval scénárista hry John Garwin, který se trošku opřel do počítačové verze. Uznal sice, že je PC verze dobře optimalizovaná, ale je to jediné v čem měla takový úspěch oproti jeho PS4 verze. Za stržené body u recenzí údajně mohou následující prohřešky:

  • Špatný technický stav
  • Hru recenzovali lidé, kteří se hru ani nesnažili dohrát
  • Někteří recenzenti byli natolik „woke“, že je naštvalo, když se hlavní postava koukla na pozadí své přítelkyně

Navzdory přísnějším recenzím některých skupin si hra mezi hráči drží stále vysoké hodnocení. Na Steamu se celkové hodnocení drží nad 90 %. Musíme připomenou, že Days Gone není jediná PlayStation exkluzivita, která se objevila nebo ještě objeví na PC.

Jaký je váš názor na hru? Odehráli jste Days Gone? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Napsat komentář