Právě si prohlížíte Co nabídne hra Stand-Alone?
Foto: store.steampowered.com // Stand Alone

Co nabídne hra Stand-Alone?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Stand-Alone je nezávislá akční plošinovka, která zavede hráče do jedinečného postapokalyptického světa oplývajícího nebezpečnými monstrózními bytostmi.

Co nabídne hra Stand-Alone?

Po vydání hry Dead Cells se na herní scéně začíná stále častěji objevovat žánr rogue-like nebo rogue-lite. Tento trend je zejména v indie komunitě, kde si každý vývojář nebo tým vývojářů přizpůsobuje tento žánr dle svých představ. Mladé korejské studio LIFUEL představuje svou vlastní úpravu tohoto žánru ve hře Stand-Alone. Co však tuto hru činí zvláštní?

Příběh a zasazení

Stand-Alone je zasazen do postapokalyptického světa, který je ovládán krvelačnými bestiemi a příšerami. V této surové realitě panuje pouze strach a chaos, a platí zde jediné pravidlo: „Přežijí jen ti nejsilnější, zatímco slabí zemřou jejich rukou.“ Hráč se ujímá role robota, který ztratil veškeré vzpomínky, a zbývá mu pouze jeho víra. V úsilí o znovunalezení svého skutečného já se obleče do kabátu nevinného beránka a vydává se na lov svých ztracených vzpomínek. Avšak tato cesta nebude snadná ani bezproblémová.

Gameplay a grafický styl

Pro hráče rogue-like her bude gameplay Stand-Alone přinášet povědomé prvky, ale i novinky. Během svého putování získávají hráči zkušenosti, které jim umožňují odemykat nová komba a schopnosti, přizpůsobené jejich bojovému stylu. Navíc mohou objevovat různé podpůrné zbraně, které dále obohacují jejich herní zážitek a mohou dokonce zrychlit jejich postup. Nicméně, musí si dávat velký pozor na nepřátele, protože pokud zemřou během svého putování, jsou vráceni na začátek. A takhle to pokračuje, dokud nedosáhnou konečného cíle.

Grafický styl hry je jednoduchý 2D pixelart s výraznými, sytými barvami, které podtrhávají atmosféru postapokalyptického světa plného strachu a beznaděje. Stand-Alone je momentálně ve vývoji a vývojáři z LIFUEL studio úzce spolupracují s hráčskou komunitou prostřednictvím sociálních sítí.

Líbí se vám hra Stand-Alone? Máte zkušenost s hrami žánru rogue-like nebo rogue-lite? Napište nám to do komentářů nebo se zastavte na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář