Právě si prohlížíte Co nabídne Jagged Alliance 3?
Foto: jaggedalliance.com // Jagged Alliance 3

Co nabídne Jagged Alliance 3?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Jagged Alliance 3 je pokračování série 4x tahových strategií, která svou cestu začala již v roce 1995. A co vše pokračování nabídne?

Co nabízí Jagged Alliance 3?

Občas se nám může zdát, že některé skvělé herní série ztrácí v konkurenci s těmi nejpopulárnějšími. To je příběh oblíbené 4x strategické série Jagged Alliance, která spatřila světlo světa v roce 1995, ve stejném roce jako legendární Xcom. Nyní však série hlásí svůj triumfální návrat, a to díky studiu Haemimot Games, tvůrcům renomované série strategických her Tropico. Co tedy nový díl nabídne veteránům série i novým hráčům?

Třetí díl série nás zavádí do fiktivní africké země Grand Chien, která se potýká s chaotickými poměry. Její nově zvolený prezident pod záhadnými okolnostmi zmizel a jeho obyvatele nyní sužuje paramilitaristická skupina s názvem „Legie“. Rodina zvoleného prezidenta nemůže jen tak bezmocně sledovat, jak jejich země propadá do temnoty. Sestavili tedy veškeré dostupné prostředky a podepsali smlouvu s žoldáckou organizací Adonis Corporation. Ta do Grand Chien vysílá jednotku žoldáků, každý s unikátními zkušenostmi a dovednostmi, a právě vy, hráči, se stanete jejich velitelem.

Gameplay

Jak již bylo zmíněno, Jagged Alliance 3 je v podstatě 4x strategií, ve které hráč přebírá úplnou kontrolu nad svými postavami. Hráči mohou své žoldáky vybavit širokou škálou zbraní a vybavení, jež odpovídají jedinečným dovednostem a schopnostem každého jednotlivého žoldáka. Nezapomeňme však, že každý žoldák má svou cenu – hra očekává, že hráči své žoldné budou platit měsíčně, což vyžaduje uvážlivost a taktické rozhodování.

Mapa je rozdělena do několika čtvercových sektorů, z nichž každý reprezentuje malou, ale rozsáhlou oblast. Hráči mohou tyto oblasti prozkoumávat se svým týmem a každý sektor je náhodně generován. Při těchto průzkumech se mohou hráči setkat s nepřátelskými skupinami, které lze řešit dvěma způsoby. Můžete je buď tiše likvidovat jednoho po druhém, nebo se rozhodnout pro přímý konflikt a rozstřílet je na kusy. Boje se odehrávají v tahovém systému, přičemž každá postava má za kolo omezený počet akcí. Přesnost útoku je ovlivněna několika faktory, včetně vzdálenosti, zkušeností s konkrétní zbraní a samozřejmě také elementem náhody.

Datum vydání Jagged Alliance 3

Pokud vám chybí nějaká Xcomovka, tak určitě dejte Jagged Alliance 3 šanci a to i přesto, že jste nikdy nehráli předchozí díly. Hra vychází tento týden 14. července na Steamu a vyjde vás na 45 EUR. A pokud budete dostatečně rychlí, tak ji můžete získat ještě levněji.

Jak se vám zamlouvá Jagged Alliance 3? Znáte nějakou podobnou strategii? Napište to do komentářů nebo připojte na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář