Právě si prohlížíte Co nabízí We Are The Caretakers?
Foto: wearethecaretakers.com

Co nabízí We Are The Caretakers?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC / XBOX
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Máte rádi série Xcom nebo Darkest Dungeons? Tak to by vás mohla zaujmout nová hříčka We Are The Caretakers, ve které se podíváme do futuristické Afriky.

Co nabízí We Are The Caretakers?

Série jako Xcom, Darkest Dungeon, Divinity nebo třeba Baldur´s Gate patří mezi špičky tohoto žánru a mnozí vývojáři se to snaží zopakovat. Mezi takové patří třeba malé studio Heart Shaped Games s jejich titulem We Are The Caretakers, které se inspirovalo u již zmíněných velikánů žánru.

Vizuál a zasazení

Dle slov hlavního art direktora Anthonyho “Robotpencil” Jonese se hra odehrává v takzvaném afrofuturismu, což si můžeme představit jako drsnější Wakandu z Marvelu s trochu pokročilejšími technologiemi. Tomu také odpovídá i vizuální stránka hry, kde všeobecná fauna a flóra hraje všemi různými barvami a kloubí se s futuristickým vizuálem.

Hratelnost

A co hratelnost? Ta je rozdělena do dvou fází, které spolu krásně fungují. Prvně je tu vaše základna kde nabíráte, cvičíte, vylepšujete a vybavujete své vojáky stejně jako v sérii Xcom. Do druhé fáze patří samotné souboje, které probíhají na tahy a jejich styl se podobá starým JRPG hrám. Máme dosti zajímavý mix mezi východním a západním herním stylem, což nezní špatně.

Hru si můžeme zahrát od 6. ledna na PC, tak i na Xbox Series X/S.

Jak se vám líbí We Are The Caretakers? Na oficiální trailer se můžete podívat níže. Dejte nám vědět do komentářů nebo na náš oficiální discord Superpařmeni.

Napsat komentář