Právě si prohlížíte Co nás může čekat v předsezóně 2023 pro League of Legends
Foto: www.leagueoflegends.com // LEAGUE OF LEGENDS ART

Co nás může čekat v předsezóně 2023 pro League of Legends

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:8 minuty čtení

Jako každým rokem i tento rok si pro nás připravilo pár nových věcí. Co si ale pro nás lidé z Riotu připravili na předsezónu 2023.

Co nás může čekat v předsezóně 2023 pro League of Legends

Riot Games na svých oficiálních stránkách oznámil změny, které by mohly přijít do následující sezóny League of Legends. Každým rokem se Riot snaží přijít s něčím, co obzvláštní gameplay jak běžných, tak i profesionálních hráčů. A vzhledem k tomu, že právě probíhají Worlds, jedná se o celkem dobré načasování. Tak se stručně podíváme na změny, které nám možná přijdou do předsezóny.

Návrat Chemodraka v předsezóně 2023

Hned v úvodu máme jednu dobrou zprávu: Chemotechnický drak se vrátí do Vyvolávačova žlebu. Vzhledem k minulé předsezóně, kdy se nám představil nový systém draků a jejich buffů, tak se nám představili i 2 noví draci: Hextech drak a Chemotechnický drak. Z těchto dvou draků se nám do hry dostal pouze Hextech, protože Chemotechnického nešlo předešlé podobě dobře vybalancovat.

Co ale dělá nový Chemotechnický drak? Když ho skolíte budete mít malý bonus k tenacitě (houževnatosti) a k síle léčení a štítů. A je duše? Ta nám bude dávat bonusové poškození do nepřítele s určitou hodnotou zdravý. Ale co žleb? Ten taky dostává nemálo změn. První se týká výbušných šišek, které budou mít teď 2krát větší dosah. Dál nás už ovoce z medovky nebude zpomalovat, což je ve vypjatých situacích značně nepříjemné. A nakonec „vision bloomy“. Ty nám nyní dají více vize, dají nám movement speed a sníží zdraví ward o 1 bod. Celkem pěkně nám našeho dráčka vypucovali.

Změny do jungle

Jungle dostala řadu zjednodušení pro začínající hráče a i jednu menší změnu, která jistě potěší každého „junglera“.

Budeme mít mazlíčky za junglery, Juhů! Ne nedělám si legraci. Pokud vy bude hrát jungle, tak si budeme moci vybrat ze 3 mazlíčků: Noxijské jantarkočky, Ixtalského ixamandra a Ionského mrakoskoka a každý z nich poskytuje jiné bonusy pro různé druhy junglerů. Je to sice roztomilé, ale tak trochu hloupé a zbytečné, ale uvidíme jak se tato změna projeví na testovacím serveru.

A co se týče zjednodušení? První je zobrazení dosahu, do kterého můžete kemp dotáhnout, aby jste ho skryli před nepřítel a maximalizovali vaše čištění. Druhé zjednodušení se týká jungle pathingu, který teď budete mít ukázaný na minimapě v číselném pořadí. Je sice hezké, že se Riot takhle zajímá o začínající hráče, ale pokud tato možnost nepůjde vypnout, tak to může způsobit řadu problémů. Zvláště u profi a zkušenějších hráčů.

Ukázka mazlíčků pro Jungle league of legends lolko

Nový pingovací systém

Velmi zajímavou změnu dostane pingovací systém, který bude mít více možností signalizace. Mělo by to tak zajisti lepší komunikaci v týmu. Z původních 4 signálů (Retreat, On My Way, Assist Me a Enemy Missing ) se počet zvedl na 8. Nové signály jsou Push, All-In, Hold a Bait. A to samé platí pro pingy na vizi, které budou mnohem přehlednější a srozumitelnější.

Další zajímavou změnou je systém hlasování o důležité neutrální objectivy (draci, baron a herald). Ten funguje následovně: Pokud si označíte jeden z těchto objektivů, ukáže se vám hlasovací okénko jako při rozhodnutí o kapitulaci. A na základě hlasování vám dá tým najevo, zda je dobré bojovat o tyto důležité pozice.

A poslední změnou v pingu by měla být ukázka signálů mimo vaši obrazovku, abyste měli přehled o blížících se nebezpečích z nepřátelské strany. Jejich maximální vzdálenost 3000 jednotek. Za mě to jsou všechno zajímavé změny, které by mohly zmírnit toxicitu Lol komunity.

Změny na wardy pro předsezónu 2023

Menší změnou si také prošel systém ward. U těch nově uvidíte, za jak dlouho vám daná warda zmizí z mapy (týká se to samozřejmě základních ward a support ward). Riot tuto změnu udělat proto, aby hráči nemuseli ručně kontrolovat, za jak dlouho daná warda zmizí. A to samé jde i u nepřátelských ward, kde pingnutá nepřátelská ward bude ukazovat čas, za jak dlouho zmizí. U téhle změny jsem tak trochu na vážkách, aby hru výrazně nezpomalila.

Poslední drobné úpravy

A nakonec se podíváme na poslední drobné úpravy a změny pro nováčky, ale i ostřílené borce. A prvně se mrknem na runy a schopnosti. Nově si při výběru šampióna ukážou 3 nejpoužívanější runové stránky i se summoner spelly, které se na daného šampiona používají. Samozřejmě, že zde stále bude možnost si vytvářet si svoje vlastní runové stránky, ale Riot slibuje, že tuto top 3, bude každý patch aktualizovat. Upřímně, už bylo na čase, aby s tímhle Riot něco udělal. Dále také ve hře bude i menší navigace v maxování jednotlivých schopností daného šampiona. Tohle je za nás až moc velké tahání za ručičku, protože tím připraví hráče o možnost kreativních buildů pro daného šampiona.

Pak tu máme změnu dynamiky linek, kdy top line dostala mírné vylepšení (více zkušeností z poskoků) a mid line s tou spodní dostali menší „nerf“. To spíše pocítí profesionální hráči.

A poslední změnou budou nové předměty v obchodu. Je jich celkem 12 a každý z nich se hodí pro různé typy šampiónů a rolí. Navíc některé tyto předměty se ani do Předsezóny nemusí dostat, takže si musíme dát pozor.

Finální verdikt

Tak to by byli finální změny, které nás mohou čekat v nové předsezóně 2023. Samozřejmě, že tyto změny ještě budou muset projít testovacími servery, aby se rozhodlo a doladilo, co v nové Předsezóně nám bude představeno. Ale musíme říct, že z těchto všech změn máme takový hořko-sladký pocit. Ano, jsme rádi, že Riot chce novým hráčům zajistit lepší start ve hře. Ale z některých těchto změn se vytrácí výzva, kterou League of Legends nabízí. Což je celkem škoda.

A co říkáte na tyto změny? Hrajete League of Legends? Dejte nám vědět do komentářů.

Napsat komentář