Právě si prohlížíte Co předvedl Nintendo Direct (2. část)
FATAL FRAME: Mask of the Lunar Eclipse zdroj foto: koeitecmoamerica.com

Co předvedl Nintendo Direct (2. část)

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuJINÉ KONZOLE / NOVINKY
  • Čas na čtení:8 minuty čtení

Nintendo Direct, který se konal 13. září, představil mnoho zajímavých titulů společnosti Nintendo. A že bylo na co koukat.

Co předvedl Nintendo Direct (2. část)

Ano opět se podíváme na Nintendo Direct, ale na rozdíl od 1. části se dnes podíváme na zbytek toho, co bylo na této konferenci oznámeno. Různé updaty, znovu vydané tituly a malé, méně zajímavé hry. Tak se do toho pusťme.

Vydané tituly nově na Nintendo Switch

Na konferenci byly oznámeny i tituly, které jsou sice dostupné na ostatních platformách, ale na konzoli Switch se dosud neobjevily. Za zmínku stojí příběhová, co-op adventura It Takes Two, která je za nás přímo dělaná na Switch, kvůli možnosti hraní 2 hráčů na jednom zařízení. Jsem zvědaví, jak si s touto možností poradili vývojáři.

Poté se ukázala adventura Tunic, která vzdává holt starým Zelda hrám, akorát místo Linka zde budete hrát za roztomilou „lištičku“. Hra je celkem povedená a zábavná.

Během prezentace se ukázalo naše české Factorio, hardcore mlátička Sifu, logické Lego Bricktales, velmi zajímavá taktická roguelike střílečka Endless Dungeon a závodní hra Disney Speedstorm. Ale nejzajímavější tituly, byli oznámeny ke konci konference. Za zmínku stojí příběhová adventura Life is Strange, kterou si budete moct koupit ve speciální Arcadia Bay kolekci. Ta obsahuje základní hru + příběhový dodatek Before the Storm.

A nakonec tu byl Resident Evil, kde vývojáři oznámili cloudové hraní pro 8. díl, 7. díl a remasterů 2 a 3. Za nás výborná zpráva pro tuto kultovní sérii.

Updaty, Remastery a Remaky Nintendo her

Na konferenci byly oznámeny různé updaty do již vydaných titulů. Prvně se ukázala expanze do Xenoblade chronicles 3, kam se přidá nová postava robotky Ino, jejíž vizuál vypadá opravdu zvláštně. Potom tu byl čerstvě vydaný Splatoon 3, který oznámil Splatfest, který přidává speciální týmovou mapu a odměny. Také Mario hry dostaly řady updatů, zejména arkádový fotbal (Strikes: Battle League) a závody (Kart 8). Jsou to sice malé tituly, ale dosti obohatí základní hru. Nakonec se nám ukázal Wii Sport, který přidává 21 jamek pro svůj golf a Fall Guys se svou 2 sezónou.

Dál se nám představilo i několik remasterů. Jako první se ukázala hororová adventura Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse, která je remaster staré hry Zero: Tsukihami no Kamen z roku 2008 pro Nintendo Wii. Hra prošla značným grafickým vylepšením, které hru značně oživilo. Pak se oznámil remake trilogie sci-fi strategie Front Mission, kde posíláte obří mechy do taktických soubojů velkých mapách. Ke konci se nám ukázaly 2 remasterované JRPG (Tales of Sinfonia a Romancing Saga – Mistrel Song), které vypadají jako staré JRPG, které byly dostupné na Nintendo DS. A poslední byla oblíbená hladová kulička Kirby, která dostane Delux edici pro hru Kirby’s Return to Dream Land Deluxe, což je 2D skákačka s velkou variací schopností.

Nintendo Switch Online

Na Nintendo Directu se také probírala i služba Nintendo Switch Online, která nám nově dá možnost si zahrát hry ze „stařičké“ 64. Tenhle rok si také zahrajeme hru PilotWings 64 a první 2 díly ze série Mario Party. Příští rok se dočkáme 3. dílu Mario party, 2. dílů ze série Pokemon Stadium a arkádové závody 1080 Snowbording a Excitebike 64. Slušná nadílka starých titulů pro každého milovníka retra. Ale to nejzajímavější přišlo na konci tohoto segmentu, protože se nám ukázala stará akční střílečka Golden Eye.

Malé novinky Nintenda

A nakonec se vrhneme na ty malé novinky, které nás čekají na Nintendu. První byla fitness hra Fitness Boxing Fist of the North Star, kde budete pomocí jednoduchých boxovacích kroků bojovat s nepřáteli. Po tomto se představila zábavná party hra od Ubisoftu s názvem OddBallers. Hra trochu připomíná Gang Beast a vypadá opravdu zábavně.

Později se nám ukázalo multiplayrová farming hra Fae Farm, která svým se vizuálem lehce podobá Animal Crosingu. V té budem hrát až ve 4 hráčích tvořit svojí vlastní pohádkovou farmu. Dál se nám ukázala zajímavá 2D rytmické JRPG THEATRHYTHM FINAL BAR LINE, která kombinuje hudbu s RPG prvky. O slovo se nám taky hlásil Mario s králíky, který se prvně představil na Ubisoft Forward, ale žádných nových informací jsme se nedočkaly.

Další JRPG, která nám byla představena je VARIOUS DAYLIFE, která nás láká na zajímavý příběh a 2 a půl D grafický vizuál. Později se nám představila hororová příběhová adventura Ib, kde se v roli stejnojmenné dívky budeme snažit utéct ze strašidelného muzea. Hra má jednoduchou pixelartovou grafiku a příběh je vyprávěn pomocí textu.

Další akční JRPG (protože je Japonci milují), které nám představily se jmenuje Harvestella. Hra využívá krásně modelované 3D prostředí a soubojový systém kombinuje prvky komb a speciálních útoků. Po tomto následoval velká ukázka hry Master Detective Archives Raincode, detektivní adventura, která vypráví příběh kluka Yumi. Ten se během závažné události stane detektivem paranormálních jevů a budeme v jeho kůži zažívat zajímavá dobrodružství.

A jako poslední hrou byla Radiant Silvergun, což je jednoduchá bullethell arkádová střílečka s kosmickou lodí. Hra má odkazovat na staré tituly tohoto žánru.

Závěr k Nintendo Direct

Jak vidíte, tak nás tento japonský gigant opravdu nešetřil. Máme se tak v letošním a příštím roce na co těšit. Nechme se překvapit.

Tak co říkáte na Nintendo Direct? Na kterou hru se nejvíce těšíte? Dejte nám vědět do komentářů.

Napsat komentář