Právě si prohlížíte Co zatím víme o hře Exoprimal?
Foto: exoprimal.com // EXOPRIMAL

Co zatím víme o hře Exoprimal?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY
  • Čas na čtení:5 minuty čtení

Exoprimal je nová online kooperační střílečka od japonského studia Capcom, která se poprvé před pár dny ukázala. Ale o co vlastně jde?

Co víme o Exoprimal?

Japonské studio a vydavatelství Capcom před pár dny představilo na své prezentaci hry, které plánují vydat v tomto roce. Kromě nových záběrů a trailerů menších titulů a dema remaku Resident Evil 4, také odhalilo zcela novou značku s názvem Exoprimal. Tento projekt je v plné režii Capcomu a jedná se o multiplayerovou kooperační střílečku, v níž se hráči utkají s nebezpečnými dinosaury. Ale hezky popořadě.

Příběh

Je rok 2043 a již třetím rokem se lidstvo potýká s důsledky první časoprostorové trhliny, která na Zemi způsobila dinosauří apokalypsu a ohrožuje celý svět. Hráč se ujímá role Ace, člena exobitevní jednotky Hammerhead, který bojuje proti této hrozbě. Jednotka však jednou havaruje během průzkumné mise v okolí ostrova Bikitoa a ocitá se v dimenzi Vortex, která je přenese na neznámé místo. Zde se setkají s podivuhodnou umělou inteligencí jménem Leviathan, která postaví jednotku před nebezpečné výzvy a v naději, že jim pomůže vrátit se domů.

Gameplay Exoprimal

V základu je Exoprimal taktickou kooperační online střílečku, kde spolupráce a správné rozdělení rolí v týmu je nejvíce klíčové. Důležitou mechanikou jsou takzvané exosuity, mocná brnění, která hráči dávají speciální schopnosti a dovednosti v boji s prehistorickými ještěry. Existují tři role, do kterých se hráči mohou rozdělit. První z nich je Assault, kde se hráči zaměřují na střední a dlouhé vzdálenosti a jsou schopny způsobit velké poškození. Další rolí je Tank, což jsou silné obleky, které snesou velké množství poškození a jsou vždy v předních řadách. Poslední rolí je Support, který se zaměřuje na léčení a zvyšování maximálního poškození zbývajících hráčů. Každá z rolí bude mít různé varianty obleků, které si hráči budou moci upravit dle svých preferencí.

Jeden z herních módů, nazvaný Dino Survival, vyzývá dva týmy složené z pěti hráčů, aby se utkaly v závodu a splnily úkol zadán Leviathanem. To ale rozhodně není snadné, protože hráče na cestě zastaví nebezpeční dinosauři, jako jsou Stegosauři, Raptori nebo dokonce Tyranosaurus Rex, stejně jako silně zmutovaní Exosauři nabití elementární energií. Mise jsou vždy náhodně generovány a čím dál hráči postupují, tím více se dozvídají o příběhu.

Beta a datum vydání

Exoprimal vychází 14. července tohoto roku na PC a na konzole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S a bude také součástí gamepassu. Hra také bude mít otevřenou betu, která bude probíhat od 17. do 19. května. Registrace probíhají přes oficiální stránky hry zde.

Těšíte se na Exoprimal? Zúčastníte se otevřené bety? Máte rádi hry od studia Capcom? Dejte nám vědět do komentářů nebo na náš oficiální Discord server.

Napsat komentář