Právě si prohlížíte Co vše nabídne Street Fighter 6?
Foto: streetfighter.com // Street Fighter 6

Co vše nabídne Street Fighter 6?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuKONZOLE / NOVINKY
  • Čas na čtení:6 minuty čtení

Street Fighter 6 bude letos pro hráče arkádových mlátiček velkým lákadlem. Ale co vše nabídne? A bude se fanouškům líbit?

Co vše nabízí Street Fighter 6?

Série Street Fighter a Tekken jsou již po mnoho let hlavními rivaly na poli arkádových bojových her. A zatímco nový Tekken si na své vydání počká ještě rok, nový Street Fighter 6 se na našich počítačích a konzolích objeví již letos v červnu. Co nového Street Fighter 6 nabídne?

Tři herní módy

Vývojáři si pro Street Fighter 6 připravili celkem tři herní módy, které by měli nabídnout zábavu pro všechny nové i stávající hráče této série. Jedním z prvních módů je Fighting Ground, kde se hráči utkají 1v1 proti umělé inteligenci nebo proti jinému hráči. Tento mód lze hrát jak offline s přáteli na jednom gauči, tak i online v hodnocených zápasech.

Druhý módem je příběhové World Tour. Zde si hráči vytvoří svého vlastního bojovníka a budou plnit mise od nejrůznějších postav ve velkém otevřeném světě. Avatar nabídne velké možnosti úprav. Také zde budou k dispozici různé minihry pro odreagování a trénování boje.

Poslední herní mód nazvaný Battle Hub je zaměřený čistě na multiplayer. Tento mód hráčům umožní hrát přátelské zápasy nebo pořádat komunitní turnaje. Kromě toho bude v rámci tohoto módu k dispozici i klasické arkádové hry od Capcomu, kde hráči budou moci soupeřit s ostatními.

Gameplay

Street Fighter 6 se dočkal výrazných změn v oblasti hratelnosti. Hlavní novinkou je tzv. Drive System, který nabízí hráčům agresivnější a taktičtější zážitek. Díky tomuto systému jsou postavy schopny vyblokovat nepřátelské útoky, zasadit silné údery nebo se k nepříteli rychle přiblížit. Tyto pohyby spotřebovávají drive, který je zobrazen pomocí zelených kosočtverců pod životy.

Také ovládání hry se dočkalo několika změn. Vývojáři tímto krokem chtějí dát hráčům možnost přizpůsobit si svůj styl hraní a zároveň poskytnout nováčkům možnost ponořit se do hry bez stresu. K tomuto účelu byl vytvořen dynamický styl, který je určen pro nováčky série a zahrnuje automatické provádění většiny komb. Dále existuje moderní styl, který je vhodný pro věrné fanoušky a klasické hráče série, kteří si nechtějí pamatovat složitá komba. Posledním stylem je klasický styl, který je určen pro veterány a profesionální hráče, kteří chtějí mít nad svou postavou úplnou kontrolu.

Zajímavou novinkou je také živé komentování zápasu během hraní. O tuto možnost se postarali zkušení komentátoři z Japonska a Spojených států, tak i fanoušci série z řád známých osobností. Nezní to špatně, ale zda se to bude hráčům líbit, ukáže až finální vydání.

Postavy ve Street Fighter

„Welcome to a New Era“ je letošním heslem nového dílu a to se podepsalo i na soupisce hratelných postav. Těch bude při vydání celkem osmnáct a každá z nich nabídne jinačí styl boje. Kromě známých postav, jako např. Ryu, Ken, Chun-li nebo třeba Zangeif se v titulu objeví i spousta nových tváří. Mezi nové patří třeba pouliční rváč Luke, masochistická Juri, umělkyně Kimberly nebo třeba mladá šamanka Lily. Hráči tedy mají z čeho vybírat.


Hra by měla vyjít 2. června tohoto roku na PC, konzolích PlayStation 4/5 a Xbox Series X/S.

Těšíte se na Street Fighter 6? Hráli jste předchozí díly? Dejte nám vědět do komentářů nebo na náš komunitní Discord.

Napsat komentář