Právě si prohlížíte Co víme, spekulace, novinky a co vše ukázal gameplay Hogwarts Legacy?
Foto: hogwartslegacy.com // HOGWARTS LEGACY

Co víme, spekulace, novinky a co vše ukázal gameplay Hogwarts Legacy?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PLAYSTATION
  • Čas na čtení:7 minuty čtení

Ve čtvrtek 18.3. 2022 nám byl představen oficiální gameplay Hogwarts Legacy, hry ze světa knih o kouzelnickém učni jménem Harry Potter. Na co se podle něj můžeme těšit?

Hogwarts Legacy – Bradavice, jak je neznáte

Téměř patnáctiminutový gameplay z připravované hry Hogwarts Legacy nám přinesl hodně záběrů, které naznačují, že půjde o zatím nejpropracovanější hru z prostředí Harryho Pottera. V tomto článku se pokusím shrnout, co vše víme a co nám nové video přineslo za zajímavosti.

Hogwarts Legacy je pohlcující, akční RPG využívající otevřeného světa z prostředí inspirovaného knihami Harryho Pottera spisovatelky Joanne K. Rowlingové. Děj hry je poprvé situován v Bradavicích v roce 1800. Váš charakter je studentem, který drží klíč k starověkému tajemství, které hrozí, že roztrhá kouzelnický svět vedví. Jako hráč můžete převzít kontrolu a začít Vaše vlastní dobrodružství v tomto úžasném světě čar a kouzel. Váš odkaz bude takový, jaký si ho uděláte. Tak to popisují hru samotní tvůrci.

Než hra vyjde, můžeme si, alespoň podle gameplaye, projít, co vše možné a nemožné nám vývojáři připravili.

Magický svět Harryho Pottera

Gameplay nás postupně seznamuje s magickým světem, Bradavicemi a jejím okolím. V první řadě je na nás, aby jsme si patřičně vymazlili vzhled naší postavy. Jako nový student budeme zařazeni do koleje, ale začínáme rovnou od pátého ročníku. Po úvodní ceremonii nám začne školní rok, kdy se můžeme těšit na školní předměty jako Kouzelné formule, Obranu proti černé magii, Bylinkářství nebo Lektvary.

Předmětů by ale mělo být víc. Následuje seznámení s profesory a začneme se vzdělávat v kouzlech. Budeme to potřebovat, jelikož v průběhu hry můžeme potkat jak kouzelníky a čarodějky, tak různé bytosti jako kentaury, draky, trolly a nebo skřety, což jsou zřejmě hlavní záporáci hry. Nebude chybět ani výuka soubojů.

Mezi výukou můžeme objevovat tajemství hradu a jeho okolí. Různé kobky, tajné zkratky, řešení hádanek nebo různá místa, kam jsme se v předchozích hrách s tématikou Harryho Pottera nemohli podívat, jako třeba kuchyň nebo koupelna prefektů. Otázkou je, zda nás čeká i famfrpálové zápasy, které by ovšem neměli chybět.

Hra nabídne spoustu soubojů, jak se zlými kouzelníky, skřety, kouzelnými bytostmi nebo ostatními studenty a na nás bude, aby jsme si vytvořili osobitý soubojový styl. Na výběr bude široká škála kouzel a každý protivník bude mít svůj vlastní styl boje. Ze soubojů budeme získavat zkušenosti, stejně tak z plnění úkolů. Tyto zkušenosti nám umožní vylepšovat naše schopnosti a talenty. V neposlední řadě nesmí chybět oblíbený looting, čili vybírání beden a sbírání různého vybavení či předmětů. Budeme moci vybavení nakupovat a nebo prodávat věci, které najdeme.

Lokace

Při průzkumu širokého okolí Bradavic se dostaneme i do vesničky Prasinky a pro rychlejší cestování využijeme košťata. V Prasinkách samozřejmě prozkoumáme obchody a co se týká hradu, Komnata nejvyšší potřeby nám bude vždy k dispozici a nabídne nám zřejmě to, co budeme nejvíce potřebovat. Stejně tak tu pro nás bude domácí skřítek Deek, který nám bude pomáhat s kouzelnými zvířaty.

Důležitou aktivitou ve hře bude seznamování se s ostatními studenty, tvorba vztahů a rozvoj přátelství. S tím souvisí i formování naší postavy skrze rozhodnutí, která učiníme.

Spekuluje se také nad tím, že s vydáním hry bude k dostání také kniha „The Art and Making of Hogwarts Legacy„. Datum vydání knihy je naplánovaný na září letošního roku.

Zřejmě nás čeká mnohem více, než gameplay ukázal. Fanoušci Harryho Pottera a her z prostředí Bradavic se určitě nemůžou dočkat. Doufejme, že nám Hogwarts Legacy nabídne spoustu hodin zábavy. Těšíte se?

Napsat komentář