Právě si prohlížíte Co zatím víme o očekávaném Final Fantasy XVI?
Foto: na.finalfantasyxvi.com // FINAL FANTASY XVI

Co zatím víme o očekávaném Final Fantasy XVI?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PLAYSTATION
  • Čas na čtení:5 minuty čtení

Final Fantasy XVI je už několikátým pokračování této dlouholeté japonské RPG série od studia SQUARE ENIX. Ale co zatím o pokračování víme?

Final Fantasy XVI se blíží

Final Fantasy je dlouholetou herní sérií fantasy RPG, která je s námi již od roku 1987. Je zajímavé, že se první díl měl údajně stát poslední hrou krachujícího studia Squere Enix (v té době pod názvem Squaresoft), ale její masivní úspěch zachránil studio a získalo tak několik pokračování a příběhových spin-offů. A dne 22. června tohoto roku vyjde šestnácté pokračování hlavní série, které by mělo nabídnout mnoho zajímavého.

Příběh a Svět

Final Fantasy XVI nás tentokrát zavede do zemí Valisthee, kde lidé uctívají takzvaný Mothercrystal. Jeho magie poskytuje místním obyvatelům prostředky k klidnému a bezstarostnému životu a chrání je před nebezpečím okolních divokých zvířat. Hlavním hrdinou příběhu je rytíř Clive Rosfield, prvorozený syn arcivévody The Grand Duchy of Rosaria, jednoho ze šesti království, která se nachází ve Valistheiských zemích.

Clive měl mladšího bratra jménem Joshua, ale ten během jedné tragické události zemřel. Po této události se Clive rozhodne zdokonalovat své šermířské dovednosti a později se stane rytířem nejvyšší legie svého království. Avšak pak se stane událost, která Cliva odsoudí k cestě pomsty. Co se stalo, to však musíme zjistit sami.

Gameplay a soubojový systém

Titul je v základu akční RPG, které kombinuje souboje na blízko a magii. Souboje na první pohled mohou působit jako hack and slash mlátička ze třetí osoby, ale magické schopnosti a dovednosti přidávají zajímavé taktické možnosti. Každý nepřítel je totiž jinak odolný proti různým typům magie, takže musíme najít správnou kombinaci pro jeho poražení.

Navíc nebudeme na své cestě sami. Společníci, které postupně potkáme, nám díky svým unikátním schopnostem a dovednostem mohou poskytnout další výhodu v boji proti nepřátelům. Kromě základních nepřátel nás také bude čekat velké množství bossů, kteří otestují naše bojové dovednosti.

Navíc svět je otevřen k prozkoumávání a nabídne nám možnost kromě hlavních úkolů plnit i úkoly vedlejší.

Závěrem k Final Fantasy XVI

Zatím nové Final Fantasy vypadá velice slibně a nabídne mnoho obsahu jak pro dlouholeté fanoušky série, tak i pro nováčky. Bohužel titul bude exkluzivní pouze pro konzole PlayStation 5. Hra vyjde 22. června letošního roku a cena základní edice je stanovena 1899 Kč.

Těšíte se na Final Fantasy XVI? Hráli jste předchozí díly série? Dejte nám to vědět do komentářů nebo na náš komunitní Discord.

Napsat komentář