Právě si prohlížíte Co zatím víme o Robocop: Rogue City
Foto: robocop-roguecity.com // Robocop: Rogue City

Co zatím víme o Robocop: Rogue City

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:7 minuty čtení

Robocop je jedním z nejvýznamnějších klenotů filmového sci-fi a dlouho se čekalo na jeho videoherní adaptaci. Až do nedávna.

Co zatím víme o Robocop: Rogue City

Robocop, ikonická postava akčního sci-fi z 80. let 20. století, je dnes považován za kultovní. Toto dílo, za jehož režii stojí Paul Verhoeven, nás zavádí do světa policisty Alexe Murphyho. Po brutálním zabití kriminálním gangem místo klidného posmrtného života prochází transformací v rukou mega korporace Omni Consumer Products (OCP) a stává se ultimátním strážcem zákona. Avšak ani dokonalé naprogramování nemůže zcela potlačit vzpomínky na jeho minulý život, které občas ovlivňují jeho rozhodování.

Na základě tohoto filmového skvostu nám polské indie studio Teyon představuje hru Robocop: Rogue City, která se odehrává mezi druhým a třetím filmem. Co je však zajímavé, studio Teyon není na poli adaptací filmových sérií nováčkem. Již před čtyřmi lety vydali hru Terminator Resistance, inspirovanou stejnojmennou filmovou sérií. A nyní, během Steam Next Festu, bylo k dispozici demo hry Robocop: Rogue City s délkou 2-3 hodiny.

Hlavní příběh

Jak jsem již uvedl, hra se odehrává mezi druhým a třetím filmem. Příběh začíná v momentě, kdy Murphy spolu se svou kolegyní Anne Lewis vykonává policejní službu v Detroitu. Jejich úkolem je tentokrát řešit situaci s místním gangem, který ovládl vysílací stanici kanálu 9. Murphy a Lewis se úspěšně vypořádají s gangem a vše vypadá, že půjde hladce. Avšak vše se změní, když jeden z gangsterů vezme rukojmí, která nápadně připomíná Alexovu bývalou ženu.

Murphyho reakce vede k tragické smrti rukojmí. Tento incident vyvolá mezi občany a v policejních kruzích debatu o vhodnosti mít v řadách policie bytosti jako je Alex. Jako reakci na to mu je nainstalován čip, který monitoruje jeho aktivity a hodnotí, zda jsou kyborgové jako on pro společnost přínosem. Zda se s touto výzvou vyrovná, závisí nyní na vašich rozhodnutích.

Gameplay

Gameplay je koncipován jako pololineární akční FPS střílečka s RPG prvky. Většinu herního času trávíme v polootevřeném světě, kde máme možnost plnit hlavní mise či se věnovat různým vedlejším aktivitám. Tyto aktivity mohou ovlivnit vnímání Robocopa ve světě hry. Ať už se jedná o udělování pokut, řešení drobných přestupků, usměrňování mladistvých, vyšetřování policejních případů nebo likvidaci zločineckých gangů.

Přístup k řešení těchto situací je různorodý. Můžeme se rozhodnout pro dialogovou cestu, kde se můžeme prezentovat buď jako nekompromisní strážce zákona nebo jako samaritán, který je schopen přehlédnout menší přestupky. Díky svému integrovanému skeneru je Alex schopen detekovat různé látky, identifikovat otisky prstů nebo sledovat pachatele. A co je důležité, všechny tyto aktivity, včetně bojových scén, vám přinášejí zkušenostní body. Ty pak můžete investovat do rozsáhlého stromu dovedností.

Screenshot: https://robocop-roguecity.com/en

Soubojový systém

Někdy slova nestačí a je třeba sáhnout po zbrani. Tímto přechodem se dostáváme k bojovému systému, který je sice jednoduchý, ale nesmírně zábavný. Alex může nosit pouze dvě zbraně: jeho legendární pistoli Auto-9 s neomezenou municí a druhou zbraň, kterou si může vybrat z arzenálu padlých nepřátel. Mluvíme zde o samopalech, útočných puškách nebo lehkých kulometech, které zločinci mají k dispozici.

Nesmíme zapomenout, že Alex je částečně robot. Díky své síle může po nepřátelích házet různé objekty, chytit zločince a mrštit s ním o stěnu, shodit ho z mrakodrapu nebo ho jednoduše srazit k zemi. Jeho integrovaný skener mu také umožňuje označit si nepřátele, takže se před ním nikdy neskrývají.

Hra také obsahuje mechaniku zvanou „breach„. Tuto funkci mohou znát zejména fanoušci Call of Duty, kdy v určitém momentu se čas zpomalí a hráč musí rychle eliminovat určené nepřátele. Avšak i přes Alexovu robustní konstrukci je třeba si uvědomit, že je stále z části člověk. Není nesmrtelný, i když má zvýšenou odolnost. Proto máte k dispozici omezený počet opravných sad, které postupně obnovují Robocopovo zdraví.

Screenshot: https://robocop-roguecity.com/en

Vizuál a dabing

Jak již bylo zmíněno, hra se odehrává v Detroitu na přelomu 80. a 90. let 20. století. Většinu času se budete pohybovat v temných nočních uličkách města, kde navštívíte různé ubytovny, bary, parkoviště a další lokace. Mezi misemi budete trávit čas v policejní stanici, kde můžete vylepšit Alexe, procvičit střelbu na střelnici a komunikovat s dalšími postavami. Vývojáři věrně následují původní filmovou předlohu a podle názoru některých fanoušků, kteří si vyzkoušeli demo, jsou detaily autenticky přesné.

Mnoho lidí také oceňuje dabing hlavních, vedlejších a NPC postav. Všechny postavy mají ručně psané a namluvené dialogy, což jim dodává autentičnost. Zajímavostí je, že pro hlas a obličej Alexe vývojáři využili hlavního herce z původních filmů, Petera Weller. Samozřejmě i ostatní klíčové postavy namluvili a ztvárnili jejich původní herci, což je skvělá zpráva.

Datum vydání Robocop: Rogue City

Kdy se můžeme těšit na tento herní skvost? Robocop: Rogue City má oficiální datum vydání stanoveno na 2. listopadu tohoto roku. Hra bude dostupná jak pro PC, tak pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Stejně jako mnoho dalších s napětím očekáváme tento titul, protože podle dosavadních ohlasů by mohl být jedním z nejlepších indie titulů roku. Alespoň tak to tvrdí fanoušci a hráči, kteří si vyzkoušeli demo.

Jak se vám zatím líbí Robocop: Rogue City? Viděli jste film? Napište nám to do komentářů, nebo se připojte na náš Discord server. A nezapomeňte sledovat naše sociální sítě pro další nálož novinek ze světa videoher.

Napsat komentář