Právě si prohlížíte Další hra bude vypínat servery
Foto: codemasters.com // ONRUSH

Další hra bude vypínat servery

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

V tomto roku bolo oznámených a už aj vykonaných hneď niekoľko vypnutí serverov pri starších herných titulov. Môžeme spomenúť napríklad nedávne vypnutie Killzone Shadow Fall na začiatku minulého mesiaca plus vypnutie hneď niekoľkých PS3 Ubisoft hier na konci tohto mesiaca sa do zoznamu pridáva aj hra Onrush.

Netreba robiť hneď paniku

Na rozdiel od Killzone majú fanúšikovia pomerne dosť času na dokončenie prípadných online úspechov a trofejí, ktoré vyžadujú pripojenie k serverom. Codemasters oznámily, že servery pre Onrush sa permanentne vypnú dňa 30.11.2022. 

Hlavným dôvodom je nízka popularita onlinu, čo zaznamenali aj developeri a preto nie je pre nich pravdepodobne nevýhodné platiť servery na už veľmi málo aktívnej hre. Dôvodom môže byť aj taktiež vypnutie serverov GameSparks, prostredníctvom ktorých funguje časť hry.

Fanúšikovia, ktorí ostali hre ešte verní majú pomerne dosť času sa rozlúčiť s online aspektami hry. Cením hlavné skoré oznámenie vypnutia keďže som hru ešte nehral, ale mám ju v knižnici. Pri Killzone oznámili vypnutie približne len 25 dní pred vypnutím, čo bolo dosť prekvapujúce.

Hrali ste hru Onrush? Snažíte si užiť staršie tituly pred tým, než vypnú servery? 

Napsat komentář