Právě si prohlížíte Další velká vlna propouštění v herních studiích
Zdroj: Getty Images

Další velká vlna propouštění v herních studiích

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Nastává další propouštěcí vlna, kde řada nadějných vývojářů přišla ze dne na den o svou práci snů. Která ale studia to jsou?

Další velká propouštěcí vlna v herních studiích

Přijít o práci může být skutečně těžká zkušenost, obzvláště pro ty, kteří vykonávají svou vysněnou práci s velkou vášní a úsilím. V herním průmyslu, kde mnoho lidí vnímá svou práci jako splnění snu, může být propouštění obzvláště bolestivé. Nedávno došlo k vlně propouštění v řadě velkých herních studií, což zasáhlo mnoho talentovaných lidí v tomto odvětví.

Velké propouštění v Riot Games

Dne 23. ledna se internetem šířily informace o významném kroku společnosti Riot Games, která se rozhodla propustit značný počet svých zaměstnanců. Propouštění se týkalo přesně 530 lidí, což představuje 11 % celkového počtu pracovníků firmy. Propouštění se dotklo hlavně týmů pracujících na nedávno zrušeném projektu Riot Forge a na méně úspěšné hře Legends of Runeterra, kde se studio nyní soustředí převážně na PvE aspekty. Riot Games přistoupil k této nepříjemné situaci s ohledem na své zaměstnance a poskytl jim kompenzace za ztrátu práce.

Studio Riot Games nyní směřuje svou pozornost především na své nejvýnosnější tituly, jako jsou League of Legends, Valorant, Team Fight Tactics a Wild Rift. Kromě toho Riot pokračuje ve vývoji svého arkádového bojového projektu, známého jako Project L, a také se chystá na druhou sérii svého úspěšného animovaného seriálu Arcane. Otázka, zda Riot stále plánuje realizovat dlouho očekávané MMORPG, zůstává bez jasné odpovědi.

Menší studia na ráně

Masivní propouštění zaměstnanců nezůstalo omezeno pouze na velká studia, ale postihlo i menší herní vývojáře, jako jsou Black Forest Games a People Can Fly. Black Forest oznámilo 25. ledna propuštění více než 50 % svých zaměstnanců. Podle dostupných informací se zdá, že propouštění se dotklo převážně řadových vývojářů, nikoli manažerských pozic. Avšak tyto informace nebyly plně ověřeny.

Polské studio People Can Fly, známé hrami jako Gears of War: Judgment, Bulletstorm a Outriders, se také potýkalo s propouštěním. Více než 30 zaměstnanců, kteří pracovali na projektu s kódovým označením Project Gemini, který měl být vydán společností Square Enix, bylo propuštěno. Zbývající zaměstnanci byli přesunuti na jiné projekty. Zda se vývoj Project Gemini dočká realizace v plánovaném roce 2026, zůstává nejisté.

Minulý týden došlo k propouštěním i v dalších herních studiích. Například Microsoft provedl významné personální změny ve studiích Activision Blizzard.

Co říkáte na tuto vlnu propouštění? Myslíte si, že současný vývoj ovlivní následující projekty? Napište nám to do komentářů pod článkem a nebo se připojte na náš Discord server. A nezapomeňte sledovat naše sociální sítě pro další novinky z herního světa.

Napsat komentář