Právě si prohlížíte Další herní tituly odloženy
Foto: unsplash.com // Sebastiaan Stam

Další herní tituly odloženy

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

V súčasnej dobe vývoja hier už v podstate drvivá väčšina titulov dostáva skôr či neskôr odklad. Môže sa jednať o viac dôvodov prečo sú developeri nútení k odloženiu svojich pripravovaných hier.

Odložené herní tituly

U odložených herních titulů sa napriklad jedná o nedostatok finančných prostriedkov, nespokojnosť s kvalitou hry, problémy s optimalizáciou respektíve nespokojnosť zákazníkov na základe ukážky demo verzie. V článku sa budeme venovať dvom titulom, ktoré dostali odklad dokonca na dobu neurčitú.

Prvá hra ktorej sa budeme venovať v článku a dostala odklad je Star Wars: Knights of the Old Republic REMAKE. Údajným dôvodom odkladu vydania hry je nespokojnosť so stavom v akom sa hra nachádza. Vydavatelia zo  Sony a Lucasfilm údajne potom, čo mali možnosť vidieť demo hry vyjadrili takú nespokojnosť so stavom pripravovaného remaku, že o prácu prišli hneď dvaja vysokopostavení vývojári.

Nevieme konkrétne, aké to boli nedostatky, ale bude sa pravdepodobne jednať o nedostatočnú optimalizáciu respektíve možno o faktory súvisiace priamo s príbehom alebo dokonca hernou mechanikou prezentujúcu gameplay remaku. Vývoj hry je vďaka katastrofickému demu pozastavená na neurčito.

Čakáme stále na oficiálne vyjadrenie aspoň developerov, ktorí by nás hráčov dokázali informovať o reálnom stave hry a prípadne možno aj poskytnúť demo verejnosti. Mohli by sme aspoň vidieť dôvod prečo je vývoj hry pozastavený.

Ďalší titul, ktorý dostáva odklad je prvá sezóna hry MultiVersus. Podľa plánu mala sezóna začínať 9. augusta, ale prostredníctvom Twitteru developeri odložili spustenie na neurčito. Nedozvedeli sme sa reálny dôvod odloženia sezóny, ale veríme, že na to majú developeri svoj oprávnený dôvod.

Môžem len povedať, že odkladanie hier je len dobré znamenie, ktoré evokuje jeden podstatný fakt. Developeri aj vydavatelia hier sa poučili z chýb ostatných spoločností a radšej venujú developingu hier viac času, ako potom hasiť požiar recenzií niekoľko mesiacov po vydaní.

Veľmi dobrým príkladom je aj Battlefield 2042. Hra, ktorá bola vo vývoji 13 mesiacov nám krásne ukázala, aké to je umrieť ešte v prvý deň vydania. prajem všetkým developerom aby boli zodpovední voči svojím zákazníkom a prinášali poctivú prácu a dokončenú hru.

Napsat komentář