Právě si prohlížíte Ambiciózní Dark and Darker byl stažen ze Steamu
Foto: insider-gaming.com // Dark and Darker

Ambiciózní Dark and Darker byl stažen ze Steamu

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Dark and Darker je indie survival hra, která je často označována jako „středověký Tarkov“. Hra však v současné době čelí velkému problému.

Dark and Darker stažen ze Steamu

Každý z nás někdy slyšel o hře Escape from Tarkov. Jde o multiplayerovou survival střílečku z první osoby, kde při každém spuštění zápasu riskujeme, že přijdeme a těžce nasbírané vybavení, peníze a zbraně. A v podobném duchu se nese i hra od korejského studia Ironmace zvaná Dark and Darker. Avšak namísto moderních zbraní budeme mít k dispozici pouze obyčejné luky, meče a několik základních kouzel. Tato hra je temné fantasy, kde se budeme snažit přežít v nebezpečných podzemních labyrintech sami nebo s dalšími dvěma kamarády.

Hra před nedávnem zmizela ze Steam listu a není možnost si ji jakkoliv vyzkoušet. Ale proč se to stalo?

Problémy s DMCA

Bohužel, studio se ocitlo v nesnázích kvůli obvinění z porušení autorských práv (DMCA). Společnost Nexon, japonský gigant v oblasti multiplayerových her, tvrdí, že vývojáři ze studia Ironmace ukradli zdrojový kód a assety projektu P3 a použili je pro svou vlastní hru. Nexon také tvrdí, že tito vývojáři jsou bývalí zaměstnanci Nexonu, kteří se rozhodli odejít a založit vlastní studio.

Studio Ironmace to však vehementně popírá a obvinění odmítá. Mezi oběma stranami probíhá dlouhá a nekompromisní právní bitva, která nakonec vedla k zásahu korejské policie. Ta se musela zapojit do vyšetřování celé záležitosti. Odebrání hry 24. března ze Steamu je jedna z dalších ran, kterou studio dostalo a tahle by mohla být i možná zcela fatální, jelikož díky této platformě měli vývojáři velké množství aktivních hráčů. Teď už pouze zbývá čekat, jak tato situace nakonec dopadne.

Hráli jste Dark and Darker demo? Co si o této situaci myslíte? Dejte nám svůj názor do komentářů nebo na náš komunitní server Superpařmeni.

Napsat komentář