Právě si prohlížíte Dark and Darker se vrací na scénu
Foto: www.ironmace.com // Dark and Darker

Dark and Darker se vrací na scénu

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Indie multiplayerová hříčka Dark and Darker prochází v posledních týdnech nelehkým obdobím. Nicméně, snad se blíží časy lepší.

Dark and Darker se vrací do testování

Před několika týdny jsme informovali o nepříjemném incidentu, který postihl nadějnou hru Dark and Darker od korejského studia Ironmace. Stručně řečeno, titul byl 24. března tohoto roku odebrán ze Steamu kvůli obvinění z porušení autorských práv (DMCA) ze strany japonského giganta na poli free to play her Nexonu.

Bohužel spor není stále u konce, ale vývojáři dělají kroky k tomu, aby vývoj nestagnoval. Proto nedávno udělali něco, co možná málokdo očekával.

Využití pirátských stránek

Bohužel, spor stále není vyřešen, nicméně vývojáři podnikají kroky k tomu, aby vývoj nepokračoval v bezvýchodné situaci. Z nedávného upozornění pro fanoušky na oficiálním Twitter účtu Dark and Darker a na oficiálním Discordu vývojářů, kde se sdílejí nové aktualizace a komunikuje s hráči, vyplývá, že nyní je k dispozici zajímavý odkaz na stránku Torrent.

Tento typ webových stránek slouží k nelegálnímu nahrávání cizího obsahu. Jedná se o další playtestovací fázi nové verze hry a tento odkaz bude aktivní pouze do 19. dubna.

Proč se studio rozhodlo k takovému kroku? Odpověď je poměrně prostá. Samotné studio Ironmace nemá dostatečné finanční zdroje, aby mohlo platit vývojáře, náklady na kancelářské prostory a licence na potřebné vývojové programy. Navíc právní tahanice s firmou Nexon také příliš nepomáhají finanční situaci studia.

Je smutné, že vývojáři museli sáhnout k takovému řešení, ale zoufalé situace žádají zoufalá řešení. Přejeme tedy vývojářům pevné nervy a doufáme, že se tento spor vyřeší co nejdříve a nepřinese studiu větší komplikace. Bylo by velkou škodou přijít o tak zajímavý titul.

Vyzkoušeli jste si na Steamu Dark and Darker? Co říkáte na tento krok vývojářů? Napište nám to do komentářové sekce nebo se připojte na náš komunitní Discord server Superpařmenů.

Napsat komentář