Právě si prohlížíte Dead Island 2 dostává první recenze. Jak si hra vede?
Foto: deadisland.com // DEAD ISLAND 2

Dead Island 2 dostává první recenze. Jak si hra vede?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / PC / RECENZE
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Veľmi dlho očakávaná a ešte dlhšie pripravovaná hra sa tento týždeň dostane konečne k hráčom. Čo zatial na hru hovoria recenzenti?

Oplatilo sa čakať na Dead Island 2?

Na základe niektorých recenzií sa môžeme tešiť na celkom príjemný herný zážitok. Recenzie sa v priemere pohybujú 7 z 10 na počítači a 7,5 na konzolách. Na portáli Metacritic získala hra Dead Island 2 vo verzii pre PC 74 %, verze pre PS5 získala 75 %. Jeden z najväčších herných recenzentov portálu IGN udelil hre známku 7/10 s tým, že Dead Island 2 je zábavný gore-fest a schopné dobrodružstvo so zabíjaním zombie, ale okrem skvelého zmyslu pre humor mu chýba kreativita. Podobne to platí aj pre iné herné servery.

Herné spravodajské portály z Českej republiky sú vo svojich recenziách umiernenejšie. Vortex, Konzolista, Doupě Zing dávajú hre známku 8/10. Tak je to aj v prípade ďalších českých a slovenských webových stránok.

V hre môžete očakávať niečo podobné, ako v prvom diely respektíve niektoré veci sa taktiež samozrejme podobajú hre Dying Light. Hovoríme konkrétne napríklad o brutálnom systéme boja, vylepšovanie vecí a možnosť skúmania sveta v režime kooperácie. Hra je samozrejme viac zaujímavá v kooperácií. V sólo hraní sa môže veľmi rýchlo stať, že bude pre vás hra viac stereotypná. Ak hráte ale radi taký druh hry sólo tak Vám prajeme príjemný zážitok.

Hra bola vo vývoji približne 10 rokov a vychádza již tento piatok 21. 4. 2023 na PC a konzoly PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Series X/S. Kto má záujem si nájsť kamarátov na hranie odporúčame herné skupiny na sociálnej sieti Facebook napríklad PlayStation Banda.

Plánujete si zahrať Dead Island 2? Hrali ste pôvodnú hru? Podeľte sa s nami v komentároch alebo na našom oficiálnom serveri Superpařmeni.

Napsat komentář