Právě si prohlížíte Dojmy z hraní Vampire: The Masquerade – Bloodhunt (Season 1)
Foto: bloodhunt.com // Vampire

Dojmy z hraní Vampire: The Masquerade – Bloodhunt (Season 1)

Minulý týden vyšel další battle royale titul nesoucí název Vampire: The Masquerade – Bloodhunt. Jaké jsou naše první dojmy z hraní?

Dojmy z hraní Vampire: The Masquerade – Bloodhunt

Na začátku se musím přiznat, že žánr battle royale mi není po chuti. Na Fortnite jsem nahrál 3 hodiny než jsem jej smazal, PUBG jsem odinstaloval tak po 6 hodinách hraní a Apex Legends jsem po 7 hodinách aktivního snažení také smazal. Vampire: The Masquerade – Bloodhunt ve mně však něco zlomil.

V čem se nový battle royale titul liší od těch ostatních? Rozhodně tím, že už mám nahráno více než 25 hodin a stále mě baví. Ve Vampire: The Masquerade – Bloodhunt se stáváte upírem, který nejen, že lační po krvi ostatních hráčů, ale také i po okolních NPC. Vývojáři na oficiální stránkách prezentují hru jako:

„Bloodhunt je napínavá free-to-play- battle royale hra, která se odehrává v Praze zmítané nelítosnou válkou mezi upírskými klany. Využijte své nadpřirozené schopnosti k lovu a přelstění svých soupeřů a vojáků inkvizice. Vybavte se, nakrmte se krví, abyste získali větší sílu, vzepřete se gravitaci a udeřte odkudkoli a ovládnětě noc!“

A jak se tenhle upíří battle royale vlastně hraje? Vlastně vůbec ne špatně. Před začátkem hry si můžete vybrat ze sedmi tříd, které jsou rozděleny do klanů. Každá „classa“ umí, jak bývá zvykem, něco jiného. Před zvolením třídy volíte vaší startovní pozice. Můžete začít váš „blood hunt“.

Jakožto upír dokážete popírat gravitační zákony, většinu času tak strávíte skákáním mezi budovami našeho hlavního města, lezením po střechách a vybíháním budov. Nic není překážkou a nejsou zde žádné limity. Jediné, co vás limituje, je uzavírací se zóna.

Ve Vampire: The Masquerade – Bloodhunt kromě hledání zbraní k vašemu přežití a likvidaci protihráčů také můžete vysávat NPC, které vám vylepšují vaše pasivní schopnosti. Za vysátí či zabití NPC či nepřítele se tak stále zlepšujete a protihráči tak mají mnohem menší šanci vás zneškodnit. Nesmím také zapomenout, že při každém zabití se na vás stáhne lov ostatních hráčů.

Kromě schopností jednotlivých tříd nalézáte po městě úctyhodný počet zbraní (od obyčejných po epické) a věřím, že v následujících updatech jejich počet vzroste. Český dabing (Marek Vašut, Klára Issová, Jiří Mádl), české názvy a pražské lokace jsou jen příjemným zpestřením zážitku.

Co mě opravdu na tomto battle royale titulu těší je jeho svižné tempo. Lezete po střechách, utkáte se s protihráčem, porazí vás, vysaje, vy se znovu respawnete (ve hře máte 1 extra život), opět vás zabijí během konfliktu, skočíte do lobby a do půl minuty hrajete novou hru.

Pokud neumřete hned na začátku a přežijete až do úplného konce, čeká vás samozřejmě zasloužená odměna v podobě vybavení, emote, outfitů a podobně. Celkově vám jedna hra zabere okolo 15 minut.

Co bych vytknul

Upíří battle royale Bloodhunt mě oproti jiným kolegům ze žánru baví. Vytknul bych však horší optimalizaci, bugy a grafické glitche. Na nejvyšší detaily se vykreslování vzdálenosti jeví jako parodie na hru z roku 2022. Očekávám, že v následujících updatech se podaří vybalancovat některé třídy a přidat další obsah. Na verzi 1.0 obstojný titul.

Vampire: The Masquerade – Bloodhunt si můžete stáhnout zdarma na platformě Steam nebo na konzoli Playstation (ve hře podporován crossplay). Baví vás battle royale hry?

Napsat komentář