Právě si prohlížíte Obdrží Elden Ring DLC rozšíření?
Foto: bandainamcoent.eu

Obdrží Elden Ring DLC rozšíření?

Podľa všetkých dostupných informácií a špekulácií by sme sa v nadchádzajúcom období mohli dočkať nového príbehového rozšírenia pre Elden Ring.

DLC pre Elden Ring

Už je to niekoľko mesiacov od vydania jednej z najviac očakávaných hier tohto roku a veľa fanúšikov by privítali nové príbehové rozlíšenie. Elden Ring pravdepodobne prekonal všetky očakávania konkurencie, novinárov a hráčov v počte predaných kusov v počte 13.4 milióna na všetkých platformách. Samozrejme táto sláva priniesla aj určitú kritiku hlavne zo strany konkurencie pretože kritizovali formulu otvoreného svetu Elden Ringu. Napriek tejto kritike si veľké množstvo starých, ale aj nových hráčov souls like hier dokázalo hru vychutnať od prvého do posledného okamihu.

Preto sa kladie veľmi podstatná otázka. Dostane Elden Ring DLC rozšírenie alebo dopadne ako predchádzajúci FromSoftware titul a zároveň hra roku 2019 Sekiro? Veľa hráčov verí, že určité novinky, ktoré prichádzajú do hry v podobe zmien na mape respektíve podozrivých lokácií naznačujú nový priestor pre rozšírenie základnej hry.

Hlavný podozrivý priestor je pre hráčov oblasť Caelid, ktorá je oproti prvej lokácií veľmi ťažká a mohla by byť dokonalou lokáciou na začatie DLC. Dokonca sa hovorí aj o jeho názve a to je Barbarians of the Badland. Žiadne informácie nie sú ale 100% ne potvrdené preto ostáva len dúfať, že sa fanúšikovia tejto veľmi úspešnej hry dočkajú vytúženého príbehového rozšírenia.

Bohužiaľ jeden negatívny faktor, ktorý môže ohroziť expanziu hry je potvrdenie samotných developerov, že ich nová hra ( pravdepodobne nový armored core) je vo finálnej fáze vývoja čo zmenšuje pravdepodobnosť skorého príchodu DLC do Elden Ringu. FromSoftware samozrejme v minulosti pracovali na viacerých titulov zároveň (Dark Souls 2 a Bloodborne), ale súčasná situácia stále pretrvávajúceho problému s COVID19 nemusí priniesť takú efektivitu hernej tvorby, ako to bolo pri spomenutých dvoch tituloch v rokoch 2014 a 2015.

Osobne by som privítal príbehové rozšírenie, ktoré by sa odohrávalo pred samotným hlavným dejom hry a priniesol by viac svetla okolo postavy a podľa mňa najsilnejšieho bossa v hre. Malenia nemala byť pôvodne len vedľajší boss v tajnej lokácií. Mala mať samostatnú dejovú líniu. Táto informácia je reálne potvrdená a je veľká škoda, že sa vo finálnej verzií hry nič také neodohralo a Malenia skončila „len“ ako boss. Na základe tejto informácie by som si určite rád zahral príbehové rozšírenie, kde by Malenia hrala hlavnú úlohu či už pozitívnu alebo negatívnu.

My pevne veríme, že si Elden Ring DLC zahráme najneskôr rok po vydaní základnej hry.

Hrali ste Elden Ring? Privítali by ste nové príbehové DLC?

Napsat komentář