Právě si prohlížíte E3 2023 bylo oficiálně zrušeno
Foto: variety.com // E3 2023

E3 2023 bylo oficiálně zrušeno

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Po dlhej COVID prestávke sa mala E3 vrátiť na svoje staré miesto. Bohužiaľ realita nám  oficiálne ukázala presný opak.

Nezáujem vydavateľov o E3

Už na začiatku tohto roku sa objavila správa, že Microsoft, Nintendo a Sony sa na tohtoročnom evente neukážu. Už tento fakt bola veľmi veľká rana pre tento event. Ostával ešte napríklad Ubisoft, ktorý ale v poslednej dobe má svoje vlastné problémy a pravdepodobne nemá ani čo nové ukázať. Sony si už prezentuje svoje hry vlastnou cestou a posledná E3, kde sa zúčastnili bola ešte v roku 2018. Microsoft sa vyjadril, že pristúpil k šetreniu takže pravdepodobne brali prezentáciu ako nezaujímavú z finančného hľadiska.

Správa o zrušení prichádza prostredníctvom e-mailu zaslaného ESA, vlastníkom E3, ako uvádza IGN. Tohtoročný event mal byt niekedy medzi 13-16. 6. 2023 vo svojom starom dome v Los Angeles Convention Center.

Môžeme ešte dodať, že jedným z faktorov zrušenia mohol byť aj COVID pandémia. Ochorenie je už v podstate preč, ale vydavatelia hier si zatiaľ našli aj iné cesty prezentovania hier, takže v tom prípade jedna z kedysi najväčších herných udalosti stratila na podstate.

Plánovali ste sledovať alebo dokonca navštíviť E3 2023? Čo si myslíte o zrušení tohto podujatia? Podeľte sa s nami v komentároch alebo na našom oficiálnom serveri Superpařmeni.

Napsat komentář