Právě si prohlížíte E3 2024 a 2025 zrušeno městem LA
Foto: e3expo.com // ESA

E3 2024 a 2025 zrušeno městem LA

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / OSTATNÍ
  • Čas na čtení:3 minuty čtení

Kdysi slavný herní veletrh E3 se každým dalším rokem upadá v zapomnění. A nedávné zprávy napovídají, že se s touto herní akcí brzy rozloučíme nadobro.

E3 na roky 2024 a 2025 zrušeno

Kdysi, když se zmínilo E3, většina z nás si představila obrovský herní festival, kde velká studia představovala své nové tituly milionům hráčů po celém světě. Ale když přišla éra Covidu-19 a většina z nás musela zůstat doma, celá organizace tohoto eventu utrpěla pozastavením. Letos se herní svátek pokusil vrátit, a někteří fanoušci se velmi radovali z tohoto návratu. Bohužel však kvůli nedostatku zájmu většiny velkých studií musel být měsíc před začátkem zrušen. Nedávné zprávy o tomto festivalu také nejsou příliš povzbudivé.

2024 a 2025

V nedávné době se na serveru Insider Gaming objevila zpráva, že festival E3 pro roky 2024 a 2025 byl zrušen. Nešlo o rozhodnutí samotných organizátorů, ale spíše o rozhodnutí města Los Angeles, konkrétně o rozhodnutí cestovní rady města. Tato rada se sešla na mimořádném zasedání dne 21. června, během kterého byl sestaven rozsáhlý dokument. Na stránce s názvem „Citywide Convention Sales“ se nacházel údaj o zrušení E3 pro roky 2024 a 2025. To není příliš příznivá zpráva.

Konec E3?

Znamená to tedy konec tohoto herního festivalu? S ohledem na to, jak se organizátoři letos neúspěšně snažili kontaktovat a přilákat velká jména herního průmyslu, to vypadá, že E3 možná skončí definitivně. Organizátoři a pořadatelé sice stále tvrdí, že ještě není všechno ztraceno, ale realita je bohužel jiná. Velcí hráči herního světa, jako je PlayStation, Xbox, Ubisoft, EA a mnoho dalších, se během pandemie naučili pořádat vlastní konference. Z toho vyplývá, že pro ně opětovné zapojení do takové akce nemá smysl.

Je to tedy konec, nebo není? Na tuto otázku musíme čekat na oficiální stanovisko organizátorů, ale vzhledem k okolnostem to nevypadá příliš optimisticky.

Co říkáte na předčasné zrušení E3? Který ročník tohoto festivalu byl pro vás nejlepší? Dejte nám vědět váš názor do komentářů nebo se připojte na náš komunitní Discord server Superpařmeni.

Napsat komentář