Právě si prohlížíte Exkluzivní nabídka pro herní sběratele
Foto: darksouls3.wiki.fextralife.com

Exkluzivní nabídka pro herní sběratele

Herné zberateľstvo nie je u bežných ľudí veľmi známe. Pritom v princípe je veľmi podobné napríklad v zbieraní známok. Samozrejme niektoré druhy výrobkov sú oveľa drahšie, ako tie ostatné.

Stojí to za tie peniaze?

Poznáme niekoľko druhov zbierania vecí. Niektorí ľudia zbierajú pre zábavu a v rámci ich finančných možností. V hernom zberateľstve si môžeme konkrétne vybrať od lacnejších figúrok alebo špeciálnych obalov v sume niekoľko desiatok eur. Na druhej strane tu máme ale exkluzívne limitované sochy v hodnote niekoľko tisíc eur. Jednej sa budeme práve venovať v tomto článku.

Jedná sa o sochu Dark Souls 3 bossa s menom Pontiff Sulyvahn od firmy PureArts s výškou 84 cm pri špeciálnej a 63cm pri klasickej verzií. Verzie sú odlišné tým, že pri základnej verzií máte len samotnú sochu, pri Deluxe je znázornený aj jeho tieň z druhej fázy súboja. Socha je tak akoby oveľa väčšia vďaka tomu efektu. Tento exkluzívny kus je celosvetovo limitovaný na 750 kusov a jeho váha je 30kg. Limitácia a vysoký záujem o taký kus ovplyvnila aj jeho cenu. Za klasickú edíciu si fanúšik zaplatí 1 300€ a za Deluxe okolo 2 000€.

Stojí to ale všetko za tie peniaze? Pre niekoho je to len strata finančných prostriedkov. Pre zberateľov je to cenný klenot, na ktorý čakajú dlhé mesiace a jeho cena stúpa aj po vystavení v zbierke. Dôvodom je limitácia a samozrejme starostlivosť majiteľa o taký kus. V prípade ak by daný zberateľ chcel sochu takej kvality predať, mohol by pokojne pýtať aj dvojnásobok jej pôvodnej ceny. Je to vec, ktorá naberá na cene a kráse.

U nás si môžete taký kúsok objednať napríklad prostredníctvom stránky estelacnejsie.sk.

Na obrázkoch nižšie si môžete vizuálne porovnať rozdiel medzi klasickou a Deluxe verziou.

 

 

 

Venujete sa zberateľstvu? Aký je Váš názor na sochy takého druhu?

Napsat komentář