Právě si prohlížíte Falešné stránky nabízející Starfield open betu se objevily na Googlu
Foto: bethesda.net // STARFIELD

Falešné stránky nabízející Starfield open betu se objevily na Googlu

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNOVINKY / XBOX
  • Čas na čtení:5 minuty čtení

Starfield, nové sci-fi RPG od slavné herní společnosti Bethesda, se těší velkému očekávání fanoušků. Bohužel však existují lidé, kteří chtějí využít netrpělivosti a nadšení fanoušků a okrást je.

Falešná Starfield Open Beta

Už je to dlouho, co slavná herní společnost Bethesda začala tvorbu nové značky. Již v blízké budoucnosti se konečně dočkáme Starfieldu, nového sci-fi RPG, které nám slibuje obrovské dobrodružství napříč nekonečnou galaxií. První oficiální informace jsme dostali už 13. června roku 2021 a za skoro 2 roky se nám titul představí v celé své kráse. Avšak mezi námi se najdou lidé, kteří chtějí využít netrpělivosti fanoušků a naplnit si své peněženky.

Falešný odkaz na Google

Před pár dny se na Redditu objevil screenshot z Google vyhledávače, kde se ve sponzorovaném příspěvku nacházel zvláštní odkaz. Ten odkazoval na otevřenou betu Starfieldu na stránce Bizongrow.

Falešný odkaz Starfield
Sceenshot s odkazem

To zní na první pohled dobře, jelikož si můžete vyzkoušet novou hru ještě před vydáním a to klidně s vašimi kamarády. V euforii vyplníte všechny nutné údaje, stáhnete aplikaci a najednou máte celý počítač zavirovaný a podvodník má ve vlastnictví vaše osobní údaje a může si s nimi dělat, co se mu zamane. Bohužel s tím už nemůžete udělat nic moc.

Naštěstí tento podvodný odkaz už nenajdete, jelikož ho Google odstranil. Bohužel ale podvodník zneužil placenou propagaci od Googlu, aby se odkaz ukazoval mezi prvními výsledky. Odkaz byl takhle vysel celých týden, což je v poměru dnešní doby celkem dlouho. Je jen otázkou, kolik důvěřivých hráčů bylo takto okradeno a zneužito.

Žádné poprvé

Tento případ není v herním světě zdaleka první svého druhu. Bohužel, když je něco velmi populární, najdou se lidé, kteří se pokusí tuto popularitu zneužít ke svému prospěchu. Při vysoké poptávce po účasti v betě Counter Strike 2 se objevilo mnoho podobných stránek, které nabízely vstup do bety. A podvodníci si tímto způsobem vydělali nemalé peníze.

Jak se ale proti těmto podvodům bránit? Nejlepší věcí, co můžete udělat, je sledovat oficiální stránky daných vývojářů a také jejich sociální sítě, protože o podobných věcech vždy informují své fanoušky dopředu. A pokud si myslíte, že se nikdy na takový podvod nenachytáte, věřte, že dnešní podvodníci jsou mnohem chytřejší a vynalézavější než byli před pár lety. Proto buďte při vyhledávání informací na internetu velmi obezřetní.

Všimli jste si někdy nějakého podobného podvodu? Těšíte se na Starfield? Dejte nám vědět svůj názor do komentářů nebo na náš komunitní Discord Server Superpařmeni.

Napsat komentář